Vesnická svatba a setkání s křehkou kráskou změní život pražského spisovatele… Povídka z úspěšného cyklu Škoda lásky tentokrát podle M. Viewegha. Hrají: J. Langmajer, E. Josefíková, O. Malý a další. Scénář M. Viewegh. Kamera M. Holman. Režie P. Zahrádka

Mrazivá i vášnivá, věrná i zrádná, manželská i zakázaná. Láska v nejrůznějších podobách se stala námětem filmově zpracovaných povídek podle současných autorů i klasiků české literatury. Ve zpracování výrazných režisérských a hereckých osobností tak vznikl cyklus Škoda lásky. Dnes vám nabízíme povídku Michala Viewegha.

Známý a trochu snobský spisovatel (J. Langmajer) v nejlepších letech přijíždí na vesnici, aby svědčil na svatbě kamaráda z vojny (O. Malý). Setkávají se tu dva světy. První upřímný a otevřený, prostý a vesnický, a druhý svět pražského intelektuála, bonvivána, užívajícího si život naplno. Na svatbě spisovatel poznává Marušku (E. Josefíková), místní krásku před maturitou. Nezvyklá kombinace čistoty, naivity a zásadovosti vzbudí ve spisovateli mužskou touhu. Dívka však svou přízeň neposkytuje vesnickým „vlčákům“, a nepodlehne ani svodům městského šviháka. Co ale nastane, když se Maruška vydá za prací do velké Prahy?

V hlavních rolích

Tvůrci toho dílu

Stopáž37 minut
Rok výroby 2014
 D ST AD HD
ŽánrFilm