Dnes se o sexu mluví tolik, až nás může překvapit, že jsou mezi námi i ti, kteří jednoduše nepociťují sexuální přitažlivost. Možná to je v naší přesexualizované společnosti jedno z posledních tabu, zamýšlí se dokumentární film E. Lammelové (2018)

Pořad Queer je primárně zaměřen na mapování a diskusi o queer kultuře. Queer kulturou chápejme svět především sexuálních menšin, svět alternativ ke stereotypnímu, tradičnímu pojetí vztahů mezi lidmi – a nemusí jít přitom pouze o gaye a lesby, ale nejrůznější další minoritní identity, o jejichž existenci má naše středoevropská společnost zatím spíše mlhavé a stále značně zkreslené představy.

Jana se bála vycházet z bytu a Ondřej trpěl depresemi. Sebepřijetí přišlo, když objevili svoji sexuální identitu. Jsou aromantičtí asexuálové. Nezamilují se, nestojí o sex, ani o romantický vztah. Netouží ani po dětech. Ondřej miluje film a astronomii, bydlí se svým kocourem. V domácnosti žije společně i s gay párem, vedle toho se pravidelně vídá s kamarádkou Martinou. Ta tajně doufá, že si ji Ondřej jednou vezme.

Jana žije šťastně sama, ráda se podívá na hokej a čte romantické příběhy, z nichž některé i překládá. Oba jsou vyrovnaní se svou identitou, mají skvělou práci, koníčky, přátele, a také odvahu dodat sílu všem, kteří se bojí přiznat asexualitu sobě i před druhými.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 ST HD *
ŽánrMagazín