Osobní dějiny 20. století zachycené rodinnou kamerou. Životní peripetie dcery ruských emigrantů Káti a Vaška, stíhacího pilota československé armády (2007). Scénář a režie J. Šikl

Život každého z nás je neopakovatelným originálem. Soukromé století vypráví o jedinečné intenzitě prožitých lidských příběhů vyprávěných na základě soukromých rodinných filmových materiálů.

Příběh vztahu Káti a Františka se odehrává v 50. až 70. letech minulého století. Od prvního okamžiku Franta Kátě imponoval. Byl to nejen přitažlivý muž, ale i cílevědomá a rozhodná osobnost. Jeho životním snem bylo stát se pilotem. A tomuto snu vše podřídil – včetně rodinného života. Franta se skutečně stal špičkovým stíhacím pilotem československé armády. Káťa ochotně tolerovala jeho kariéru. S rodinou ho následovala i na odborné stáže do SSSR. Frantův sklon k alkoholu, mimomanželské vztahy a silná žárlivost však začaly prohlubovat postupné odcizení a manželství po několika letech skončilo v troskách. Kariéře pilota zanedlouho učinila přítrž Františkova nešťastná smrt.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrDokument