A hrome, to jsou blesky! A hrome, to jsou obří králíci! Zázraky a zákony přírody v Dobrém ránu na Dvojce! A hrome, to už je pátek :-)?!

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes do Dobrého rána přijde soudní znalec v ochraně před bleskem a přepětím, který nás naučí, jak se chovat během bouřky. Vyvrátí mýty, které o bouřkách a blescích panují. Po celé vysílání jej můžete zpovídat na chatu Dobrého rána. A hrome! si nejspíš řeknete i poté, co uvidíte belgické obry. Je to jedno z králičích plemen a skutečně nejde o malé mazlíčky. V plném proudu je také cuketová sezóna a právě cukety budou hlavní ingrediencí jídel páteční ranní kuchyně. Také vám řekneme, jaké šelmy je možné potkat na našem území a co během případného setkání dělat. Samozřejmě se zeptáme i na divočáky a africký prasečí mor. Naučíme se tradiční techniku drátování a podíváme se také do oblíbeného Chorvatska. Věděli jste o tom, že během prázdnin tam slouží i čeští policisté? Více se dozvíme od policisty, který se z Chorvatska právě vrátil! Za minutu šest na Dvojce!

Soutěžit budeme opět o hrnek z naší limitované edice.
Otázka zní: Vaše zážitky se zvířaty? Prozraďte nám to třeba zprávou na rano.ostrava@ceskatelevize.cz nebo přes náš profil na Facebooku.

Chat

soudní znalec v ochraně před bleskem a přepětím

Ing. Jiří Kutáč

V pátek 4. srpna 2017


Stopáž150 minut
Rok výroby 2017
 L HD