Naruby je nejen naše, ale i světová ekonomika. Jak celou situaci vidí ekonom Jan Švejnar, zjistíme v úterním Dobrém ránu.

Obsah dílu

Přehrát vše

Ekonomika ovlivňuje životy všech. Jaké faktory s ní hýbou v poslední době u nás i v USA, kde česko-americký ekonom a vysokoškolský pedagog Jan Švejnar žije a působí, vysvětlí v úterním Dobrém ránu. Zeptáme se i na to, jak "vyrostl" jeho už téměř 30 letý projekt - akademické pracoviště pod hlavičkou Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR - CERGE-EI.
V úterý si připomínáme také Světový den vědy pro mír a rozvoj. Dalším hostem proto bude profesor Jaroslav Doležel z Akademie věd ČR, který představí Strategii AV21 s mottem Špičkový výzkum ve veřejném zájmu a současně také jeden z jeho programů Potraviny pro budoucnost.
Do přírody pozve místopředseda Klubu českých turistů Zdeněk Cabalka a šéfkuchař Vojtěch Fňukal naruby obrátí některé recepty a když ne recepty, tak alespoň samotná jídla.
Pavel Bicek a Petra Chaloupková pozvou na online verzi festivalu Mezipatra 2020 a Martina a Josef Ptáčkovi poradí, jak se ubránit šikaně, když už dojde na fyzickou konfrontaci.
Budíka nastavit na 5:59 a rovnou ladit ČT2. My tam budeme. A co vy?

Stopáž150 minut
Rok výroby 2020
 L HD