České pořekadlo říká, že co můžeš, neodkládej na zítra. U jižanských latinsko-amerických národů platí opak. Vše může počkat na zítra. Proto zvolníme i v Dobrém ránu, naučíme se například karibské tance i míchat alkoholické i nealkoholické exotické drinky.

Obsah dílu

Přehrát vše

Ve čtvrtek to bude taková pohodička, že už zítra budete mít pocit, jako by bylo pozítří!
A tuto atmosféru určitě podpoří i fakt, že naše brněnské letní improvizované studio navštíví jihomoravský bard lidových písní Jožka Černý. Řeč bude o sportu, jeho 70leté pěvecké kariéře i o vínu, ženách a taky o té naší …moravské "maňáně", tedy schopnosti užívat si života bez shonu a spěchu.
Nejen zítřek, ale i celá budoucnost patří nových technologiím. Jak je využívají archeologové při interpretaci starých i nových nálezů, vysvětlí archeolog Martin Novák a ředitel Regionálního muzea v Mikulově Petr Kubín zase představí Archeopark Pavlov, který právě s takovými novými poznatky pracuje.
Pravidelnou olympijskou rubriku zakončíme rozhovorem s reprezentantkou a medailistkou z OH v Londýně v roce 1948 Věrou Růžičkovou.
Abychom se správně jižansky naladili, barman Tomáš Kučera nám namíchá pár exotických alko i nealko drinků, které jsou typické právě pro karibskou oblast. No schválně …kdo z vás věděl, že v původním nápoji Pi?a Colada nebyla smetana?
Herec a zpěvák Tomáš Vaněk pozve na premiéru "muzikálu z budoucnosti" - Raye Bradburyho 2016.
A když už bude co pít, v Karibiku zůstaneme i po kulturní stránce. Tanečníci Martina Kočková, Marko Stanojlovič a Karel Křivý naučí vás i Ondru se Soňou salsu a brazilský zouk.
Nalaďte se, odložte všechny povinnosti na zítra a sledujte raději Dobré ráno.

Chat

zpěvák

Jožka Černý

Ve čtvrtek 28. července 2016


Stopáž150 minut
Rok výroby 2016
 L