Přehled dílů

40
alternative text

Pokus o Woodstock

Undergroundový duch opravdu žije, o tom není pochyb. Jedním z důkazů je atmosféra na nejstarším českém Open Air Festivalu v Trutnově.

alternative text

…ty vole, seš plukovníkem

Rok 1989 přinesl mnoho neuvěřitelných situací. Jednou z největších absurdit bylo, když máničky a osobnosti undergroundu začali nastupovat k policii a vyhazovat lidi, kteří je ještě nedávno šikanovali.

alternative text

No future

Punk, který se u nás objevil zhruba v 80. letech a který se stal součástí undergroundové komunity, znamenal opravdový návrat k rockové bezprostřednosti.

alternative text

Druhá generace undergroundu

Když se Jáchym Topol, Ivo Lamper a Viktor Karlík rozhodli založit vlastní časopis, který měl podtitul „mimo ghetto“, tak vlastně vystihli atmosféru nové undergroundové mikrokomunity

alternative text

Ve stínu železné opony

Oblast kolem hranic, zejména hranic se západním Německem, nebyla zrovna ideální pro vytváření alternativní kulturní scény. Přesto se i tady narodily tak výjimečné kapely jako třeba Aktual.

alternative text

Mám u vrat volhu

StB měla v severních Čechách mocná chapadla. Ještě pětadvacet let po pádu režimu se v undergroundové komunitě otevírají neuvěřitelná tajemství.

alternative text

Pekelná kotlina dětí ráje

Epicentrem severočeského undergroundu se stala hospoda Na Vyšehradě, kde mezi štamgasty patřili jak kriminálníci, tak máničky.

alternative text

Na východ od ráje

Východočeské undergroundové komunity se semkly a fungovaly mimo velká města. I přesto čelily raziím a šikaně, za nepovolené akce padaly vysoké tresty.

alternative text

Jižní Morava je jistě krásná zem

Také v undergroundovém prostředí toužili lidé z Brna a jižní Moravy po výrazné autenticitě. Koncerty a jiné akce byly výjimečné a hrávala tady největší esa této komunity.

alternative text

Ostříhat a do dolů

Severní Morava byla místem, kde se v podzemí dařilo dobré muzice, především tvrdému rocku a punku