No future
Obsah dílu
Punk, který se u nás objevil zhruba v 80. letech a který se stal součástí undergroundové komunity, znamenal opravdový návrat k rockové bezprostřednosti.
Přehled dílů
Největší Čech je Magor
Ivan Jirous pojmenoval a sám důsledně dodržoval program českého undergroundu, za což platil ponižováním, šikanováním a těžkými žaláři.
Diagnóza PZ
Pavel Zajíček je klíčovou osobností českého undergroundu. Výjimečné jsou jeho výtvarné práce, verše i texty, ale především jeho skupina DG 307.
Na cestě
Osudová cesta undergroundové písničkářky Dáši Vokaté začala v šedesátých letech a trvá vlastně dosud
Bránil se jen kytarou
Písničkář a evangelický farář Svatopluk Karásek byl nepřehlédnutelnou postavou českého undergroundu a jeho písně patří k legendárním skladbám této subkultury
Aktual
Výjimečná postava české kultury Milan Knížák založil v šedesátých letech kapelu, jejíž členové hráli mimo jiné na sirény či motorku.
Pokus o Woodstock
Undergroundový duch opravdu žije, o tom není pochyb. Jedním z důkazů je atmosféra na nejstarším českém Open Air Festivalu v Trutnově.
…ty vole, seš plukovníkem
Rok 1989 přinesl mnoho neuvěřitelných situací. Jednou z největších absurdit bylo, když máničky a osobnosti undergroundu začali nastupovat k policii a vyhazovat lidi, kteří je ještě nedávno šikanovali.
No future
Punk, který se u nás objevil zhruba v 80. letech a který se stal součástí undergroundové komunity, znamenal opravdový návrat k rockové bezprostřednosti.
Druhá generace undergroundu
Když se Jáchym Topol, Ivo Lamper a Viktor Karlík rozhodli založit vlastní časopis, který měl podtitul „mimo ghetto“, tak vlastně vystihli atmosféru nové undergroundové mikrokomunity
Ve stínu železné opony
Oblast kolem hranic, zejména hranic se západním Německem, nebyla zrovna ideální pro vytváření alternativní kulturní scény. Přesto se i tady narodily tak výjimečné kapely jako třeba Aktual.