Večer lidí dobré vůle - Velehrad 2012

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 17  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos slavnostního koncertu. Účinkují: J. Pavlica a Hradišťan, Zlínská filharmonie, sbor Stojanova gymnázia Velehrad, Š. Rak, A. Strejček, P. Levíček se syny Dominikem a Benjaminem, Chinaski, Anna K.  Večerem provázejí B. Černošková a P. Kříž  

Dny lidí dobré vůle u příležitosti státního svátku svatých Cyrila a Metoděje mají na staroslavném Velehradě již svou třináctiletou tradici. V letošním roce se na prostranství před bazilikou při večerním koncertu divákům, státním i církevním představitelům představí Jiří Pavlica a Hradišťan, Zlínská filharmonie, sbor Stojanova gymnázia Velehrad, Štěpán Rak a Alfréd Strejček, sólista Opery ND v Brně Petr Levíček se syny Dominikem a Benjamínem, skupina Chinaski, Anna K. Večerem provázejí Pavel Kříž a Barbora Černošková.

Začátek prázdnin patří na Velehradě už pravidelně lidem dobré vůle. Česká televize a Český rozhlas vysílají přímý přenos koncertu ve prospěch velehradské interaktivní charitativní sbírky, jejíž výtěžek bude rozdělen mezi čtyři neziskové charitativní organizace. Pro svou činnost, modernizaci či zlepšování podmínek pro své klienty potřebují finanční prostředky, kterých se jim však nedostává.

Od 1. června 2012 můžete zasílat dárcovské SMS ve tvaru DMS VELEHRAD na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč, arcibiskupství olomoucké získává 27 Kč.

Velehradská sbírka od roku 2006 díky finanční pomoci dárců podpořila řadu projektů různých neziskových organizací. Celkem se podařilo za celou dobu vybrat přes 5 milionů korun.

Projekty

Cyrilometodějská církevní škola Brno

Škola letos oslaví 20. výročí. Je otevřená všem dětem bez rozdílu vyznání, výchovu však zakládá na křesťanských hodnotách a podporuje inkluzivní vzdělávání, tedy zařazení všech dětí do běžné školy bez ohledu na jejich předpoklady či postižení. Výtěžek z velehradské sbírky škola použije na vzdělávání v oblasti cizích jazyků. „Naší škole chybí kvalitní jazyková učebna. Neměla by sloužit jenom žákům, ale i rodičům a prarodičům, kterým chceme od příštího roku nabídnout možnost vzdělávat se v cizích jazycích společně se svými dětmi,“ uvedla ředitelka Pavlína Vojtěchová. Kvalitní výuka cizích jazyků je jednou z priorit Cyrilometodějské církevní školy, stejně jako neustálé prohlubování spolupráce s rodiči.

» Cyrilometodějská církevní škola Brno

Centrum pro rodinný život Olomouc

Jedná se o nevládní neziskovou organizaci, která se věnuje aktivitám zaměřeným na podporu rodin a rodinného života. Mezi aktivity patří i kurzy přípravy na manželství. „K přednášeným tématům patří komunikace mezi partnery, řešení problémů ve vztazích, důležitost odpuštění i společně prožívaného času, přirozené rozdíly mezi mužem a ženou, sexualita a rodičovství a manželský slib,“ přiblížil zaměření kurzu vedoucí centra Josef Záboj. Přednášejícím jsou zkušené manželské páry, které samy procházejí přirozeným vývojem vztahu a zrají v lásce.

» Centrum pro rodinný život Olomouc

Občanské sdružení ONŽ – pomoc a poradenství pro ženy a dívky

Sdružení nabízí pomoc a podporu ženám, dívkám i rodinám v obtížných situacích souvisejících s těhotenstvím, mateřstvím, rodičovstvím a vztahovými problémy. „Již 21 let působíme v sociální oblasti a pomáháme zejména ženám v tísni. Rádi bychom v této činnosti pokračovali, přes naši snahu je však stále obtížnější zajistit pokrytí nákladů naší činnosti,“ přiblížila využití výtěžku Sylvie Feglerová, regionální ředitelka poraden. Cílem sdružení je poskytnout ženám v tíživých životních etapách příznivé prostředí, podporu a bezpečný prostor.

» Občanské sdružení ONŽ – pomoc a poradenství pro ženy a dívky

Nadační fond ADIUVARE

Adiuvare znamená latinsky „pomáhat“ nebo „podporovat“, a právě to je i smyslem nadačního fondu – pomáhat těm, kterým vnější podmínky brání v dosažení stanovených cílů. Nadační fond ADIUVARE, který založil olomoucký arcibiskup Jan Graubner, přispívá k rozvoji duchovních a mravních hodnot při výchově mládeže, k modernizaci výchovně vzdělávacího procesu, k motivaci studentů pro odborné studium a rozvoj dovedností a v neposlední řadě také k získání vzdělání studentů z početných a sociálně slabších rodin.

» Nadační fond ADIUVARE

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Na Velehradě začínají Dny lidí dobré vůle

  4. 7. 2012

  Velehrad – Poutní místo Velehrad hostí jednu z největších církevních událostí v zemi, Dny lidí dobré vůle. Na místo míří každý rok desítky tisíc poutníků. Akce, která je oslavou příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, potrvá do čtvrtka, kdy vyvrcholí národní poutí a bohoslužbou.

 • Poutníci se vydali z Hostýna na Velehrad

  2. 7. 2012

  Svatý Hostýn – Stovka poutníků se po tradiční mši v mariánské bazilice na Svatém Hostýně vydala na cestu na Velehrad. Třídenní pěší pouť předznamenává oslavy cyrilometodějských oslav. Na Velehrad mají věřící dorazit ve středu, kdy se koná slavnostní koncert Večer lidí dobré vůle. Církevní turistika je čím dál populárnější: jen vloni památky na Východní Moravě navštívilo více než 100 tisíc lidí.

Diskuse diváků
 • pan Abdul-Hassan Kazim. 16. 9. 2012 01:58

  Úvěr nabídka se teď

  Líbí se vám potřebovat jakékoliv půjčky? Použít teď s námi a získejte úvěr ještě dnes. Naše služby jsou sp…

 • ivan 9. 7. 2012 00:31

  pomožte.

  neviete niekto akú skladbu to hral zlínsky filharmonický orchester na koncerte lidí dobré vúle? z…

 • Lukas 6. 7. 2012 22:28

  Proc?

  Hradistan nezpival z playbacku, zvukar (ktery nebyl z CT) Hradistanu pustil do…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 71 minut – Rok výroby: 2012 – L
Žánr: Hudba
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Související pořady