Ostravští hroši měli hlad a plameňáci byli zmateni

Televizní studio Ostrava natáčí třináctidílný dokumentární cyklus o zvířatech v našich zoologických zahradách. Hned v prvních natáčecích dnech štáb zavítal do ostravské zoo. I se zvířaty se musí natáčení plánovat. A jak to tak u televizního natáčení bývá, ne vždy vše vyjde přesně na minutu. Z různých důvodů je záznam hotov později.

A přesně k takové situaci došlo u hrochů. „Ošetřovatelka měla pokyn, že krmit bude, až dorazí štáb. Ale vysvětlete hrochům, že musí počkat. Když jsme k nim došli, byli už hladoví, a možná proto taky neuvěřitelně akční. Pořád po sobě cvakali a ukazovali nám obrovskou tlamu a fakt silné zuby. Chvílemi to vypadalo, že moc o legraci nejde a my jsme zjistili, že hroch je řádně divoké zvíře,“ řekla nám Jana Bohušová, dramaturgyně pořadu Ze ZOO do ZOO.

„A taky se nám nechtěně podařilo zmást a vyplašit ostravské plameňáky a jejich ošetřovatele. Máme totiž dost akčního kameramana Petra, který se rozhodl natočit moderátorky z jiného úhlu. Proto obešel výběh plameňáků. Jenže: plameňáci jsou velmi konzervativní, zvyklí pouze na fotografování a pohledy z jednoho úhlu, z jedné strany. A najednou jim někdo šramotil za zády. Ošetřovatelé měli obavu, aby se polekaně nerozutekli a nepolámali si své tenké křehké nožičky. Naštěstí to ale plameňáci ustáli a nechali kameramana dělat svou práci,“ dodává s úsměvem Jana Bohušová.

Taťána Reková

Rozhovory s tvůrci