Bílá tygří máma Surya Bára, ale i další vzácní obyvatelé liberecké zoologické zahrady zblízka (2012). Zvířata i lidé s herečkou Vandou Hybnerovou

Liberecká ZOO je ta, která se pyšní hned několika NEJ: je nejstarší v Česku, chlubí se největší tuzemskou sbírkou somálských oslů a bydlí tady nejkrásnější tygří princezna – sněhobílá Surya Bára.

Zdejší brána se poprvé otevřela v roce 1919, prazáklad liberecké ZOO lze ale vystopovat už v roce 1904, kdy vybudoval ornitologický spolek v Lidových sadech první velkou krytou veřejnou voliéru. K ní brzy přibylo gondolové jezero s vodními ptáky a ohrada pro srny. A nakonec se v zookoutku objevil i medvěd dovezený vojáky ze Srbska. Opravdická a oficiální ZOO v Liberci ale vznikla až rok po skončení první světové války. Dnes v ní má domov více než 170 druhů zvířat, včetně zdejších maskotů – Parise a Báry.

Bílá tygří princezna Surya Bára přicestovala do liberecké ZOO z Bratislavy. Spolu s Parisem jsou v současnosti jedinými bílými tygry chovanými v českých zoologických zahradách.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 ST HD
ŽánrDokument