Spisovatel Jiří Stránský se v exkluzivním rozhovoru s kardinálem Dominikem Dukou zamýšlí nad nedávnou minulostí a také nad budoucí vizí české společnosti (2012). Režie L. Cmíral

Exkluzivní besední pořad, jehož hlavní filozofií je zprostředkovat setkání osobnostem, které si umí vzájemně naslouchat a rozvíjet prostřednictvím dialogu své myšlenky.

Proto tentokrát u společného stolu s Dominikem Dukou v podkrovním bytě arcibiskupského paláce zasedl scénárista, spisovatel a autor seriálu Zdivočelá země Jiří Stránský. Spojuje je minulost disidentů, utlačovaných komunistickým režimem, zážitky z doby odsouzení a věznění a především žité zkušenosti historie naší země. Společným jmenovatelem je také postava letce v rodinách obou: u D. Duky je to jeho otec, u J. Stránského jeho tchán. V přátelské, laskavé atmosféře, ve vzájemné úctě a respektu otevírají nejširší škálu témat, zejména historii a současnost naší země, tak jak se v konečném důsledku dotýká a formuje srdce současných lidí, občanů naší společnosti.

Jiří Stránský
spisovatel a scenárista

Jiří Stránský

* 12. 8. 1931

† 29. 5. 2019


Stopáž39 minut
Rok výroby 2012
 ST HD