Příběhy 20. století - Ceny Paměti národa

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 19  
Sdílet
| Poslat odkaz

Během slavnostního večera z pražského Radiopaláce budou uděleny Ceny Paměti národa čtyřem osobnostem, které „ve svém životě prokázaly, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou prázdná slova“. Pořádá Post Bellum, kreativní vedení Jan Svěrák, moderuje Marek Eben.
Laureáty představí čtyři animované filmy vytvořené unikátní technikou kombinace komiksu a rozhlasového dokumentu. Pod vedením Jana Svěráka vytvořili mladí výtvarníci díla, která se vypořádávají s tematikou protinacistického a protikomunistického odboje. Režie M. Čech

Příběhy 20. století – Ceny Paměti národaDne 17. listopadu 2011 budou v pražském Radiopaláci již podruhé slavnostně uděleny Ceny Paměti národa. Občanské sdružení Post Bellum chce tímto způsobem poděkovat osobnostem, které „ve svém životě prokázaly, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou prázdná slova“. Více než dvě stovky spolupracovníků a partnerů sdružení vybíralo z tisíce lidských osudů zaznamenaných na portálu Pamě národa čtyři příběhy hodné ocenění.

Příběhy 20. století – Ceny Paměti národaKreativní režie večera letošního udílení Cen Paměti národa se ujal Jan Svěrák, moderovat bude Marek Eben. Slavnostní večer odvysílá ve čtvrtek 17. listopadu od 20 hodin v přímém přenosu první kanál České a Slovenské televize, ČRo 1 Radiožurnál a Radio Slovensko.

Příběhy 20. století – Ceny Paměti národa„Někdy zapomínáme, že naše totalitní minulost se týká celého někdejšího Československa. Mnozí stateční občané České republiky přinášeli oběti za svobodu nejenom v Čechách, ale i na Slovensku a naopak. Proto jsme se rozhodli oslovit také naše sousedy a jsme rádi, že nám vyšli vstříc,“ vysvětluje ředitel Post Bellum MikulᚠKroupa, proč je letos udílení koncipováno jako česko-slovenský večer.

Příběhy 20. století – Ceny Paměti národaJednotlivé laureáty představí čtyři krátké portrétní filmy vytvořené unikátní technikou kombinace komiksu a animovaného vyprávění. Pod vedením Jana Svěráka vytvořili mladí výtvarníci a animátoři autorská díla, která se vypořádávají s tematikou druhého a třetího odboje. Na vizuální koncepci akce se podílí přední český scénograf Šimon Caban. Originální pojetí celého večera pak doplní původní živá hudba.

Příběhy 20. století – Ceny Paměti národaPost Bellum založili před deseti lety novináři, dokumentaristé a historici se záměrem systematicky dokumentovat vzpomínky pamětníků historických událostí uplynulého století. Dosud takto bylo pořízeno více než 1 300 rozhovorů. Vedle toho stojí Post Bellum za úspěšným rozhlasovým dokumentárním cyklem Příběhy 20. století, dále má za sebou řadu výstav, publikací a mnoho dalších projektů, které inovativním způsobem upozorňují na jedinečné dědictví obsažené v osobních vzpomínkách pamětníků.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Petra, Kalifornie 23. 11. 2011 09:00

  O poradu jsem se dnes dozvedela od znameho z Cech. Hned jsme se na nej s manze…

 • Vlasta 22. 11. 2011 13:02

  Skvělý pořad

  Galavečery nemĂĄm rĂĄd, ale tohle mě tedy chytlo za srdce. DĂ­ky ČeskĂŠ televizi i…

 • VĂĄclav Benda 21. 11. 2011 18:51

  Poděkováním Skautům a Skautům

  Chci takĂŠ poděkovat SkautĹŻm a skautkĂĄm za překrĂĄsnou pĂ­seň. A tak snad připome…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2011 – L
Žánr: Hudba
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje