Příteli, chvátej, SOS, ať jsem i zítra, čím jsem dnes… Volné pokračování kultovního seriálu. Hrají: J. Dvořák, D. Havlová, J. Hanzlík, J. Lábus, M. Vašut, J. Dulava, J. Schneiderová, I. Jiříčková, V. Beneš, P. Zedníček, M. Dlouhý, J. Bohdalová, V. Javorský a další. Scénář I. Hubač. Kamera P. Hojda. Režie F. Renč

V roce, kdy si připomínáme 160 let od vzniku pražské záchranné služby, uvádíme pokračování legendárního seriálu, který zaujme nejen hvězdným hereckým obsazením, ale rovněž akčními příběhy ze současného prostředí záchranné služby. Novému pokračování vtiskl režisérský rukopis Filip Renč, autorem scénářů byl Ivan Hubač (syn Jiřího Hubače, původního scenáristy).

Velké překvapení zažije záchranář Neliba (M. Vašut), čekající na synův návrat z Ameriky – dočká se však něčeho zcela jiného. Problémy nešťastné, doktorem Bláhou opuštěné dispečerky Áni (I. Jiříčková) pokračují. Operace Alžběty (I. Andrlová), Járovy manželky, je domluvena v Německu a bude stát spoustu peněz. Kdo je zaplatí a pomůže tak Alžbětě a Járovi? Záchranář Neliba si plně užívá novou životní situaci, v níž se díky synovi ocitl, zatímco dispečerka Áňa se propadá na samé dno. Po velikém maléru v galerii se na dno propadá i Kaderkův bratr Theo (V. Javorský). Ale zlé bývá i začátkem dobrého a to se v případě Thea a jeho rodiny potvrdí. Syn Radostové (P. Děrgel) navrhne, aby oba jeho potenciální otcové prošli zkouškou DNA. Oba souhlasí, se strachem i nadějí. Drama dispečerky Áni vrcholí a zvláštním, citlivým způsobem do něj zasáhne pan Tatoušek (J. Lábus). Dochází na soud, který má vyřešit stálé napětí mezi doktorem Adlerem (V. Beneš) a ředitelem Kaderkou (J. Dvořák) ve sporu o bezdomovce. Je jasné, že Kaderkovi může jít o kariéru. Rozhoduje se i syn Leony Radostové, když dostane výsledky své DNA. Už zná svého otce, ale udělá něco naprosto nečekaného. A protože neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, přijde zpráva o výsledku Alžbětiny operace v Německu.

Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 D ST AD HD
ŽánrSeriál 15+