O tom, co udělal čas s postavami legendárního seriálu, který jste mohli sledovat ve dvaceti pokračováních natočených v letech 1978 a 1981, bude vyprávět jeho volné pokračování autora Petra Zikmunda a režiséra Hynka Bočana z roku 2003.

V novém pokračování se znovu shledáme prakticky se všemi hlavními postavami Dietlovy nemocniční ságy. Pochopitelně – primář Sova (Ladislav Chudík) už není ve svém pokročilém věku středem dění. Na jeho místě však stále pevně stojí primář Arnošt Blažej (Josef Abrhám). I jemu už táhne na šedesátku a to je důvod, aby se za sebou ohlédl, aby bilancoval svůj život. Jenže Blažej rozhodně ještě nekončí a nachází v sobě stále dost sil, aby znovu zvedl prapor – nejednou i za ty druhé.

Neúprosný čas nešetří nikoho – vždyť i kdysi mladá začínající Alžběta Čeňková (Eliška Balzerová) se dostává do věku pro ženu kritického. Její přítelkyni Daně Králové (Jana Štěpánková) zemře na oddělení pacient, se kterým se v minulosti už setkala. Vrchní sestra Marta Pěnkavová (Iva Janžurová) řeší milostné problémy svého již dospělého syna. Nečekanou kariéru udělal bývalý muž Blažejovy ženy Iny Roman Jáchym (Jaromír Hanzlík). V lidsky složité roli se vrací na scénu i profesor Řehoř (František Němec), dávný nápadník Alžběty i Dany. A dokonce i smrt klepe už na dveře, jak poznává bývalý ředitel nemocnice Pekař (Josef Somr).

Samozřejmě, za čtvrt století přibyli na ortopedickém oddělení noví lékaři a sestry. Je to zejména padesátník doktor Machovec (Tomáš Töpfer), tajemný doktor Novosad, nesmělý platonik Hynek Klobouk a mladá energická lékařka Naďa Šulcová. A jak už to bývá, mladé sestřičky se ohlížejí za pány doktory.

Velký prostor zaujme v pokračování nová generace – děti našich hrdinů. Vždyť sám primář Blažej má tři – syna Arnošta a dceru Veroniku z prvního manželství (první žena: Hana Maciuchová) a mladšího syna Jana spolu s Inou (Andrea Čunderlíková). A kde jsou děti, tam jsou i problémy, ale hlavně je tu radost a láska, i když právě o tu je třeba někdy s rodiči bojovat.

Kupte si v eShopu