Příteli, chvátej, SOS, ať jsem i zítra, čím jsem dnes… Volné pokračování kultovního seriálu. Hrají: J. Dvořák, D. Havlová, J. Hanzlík, P. Kostka, M. Vašut, T. Juřička, I. Andrlová, J. Budař, J. Kolesárová, M. Dlouhý, J. Lábus, P. Zedníček, Z. Adamovská a další. Scénář I. Hubač. Kamera P. Hojda. Režie F. Renč Upozorňujeme, že tento díl obsahuje naturalistické obrazové záběry související se záchranou lidského života.

V roce, kdy si připomínáme 160 let od vzniku pražské záchranné služby, uvádíme pokračování legendárního seriálu, který zaujme nejen hvězdným hereckým obsazením, ale rovněž akčními příběhy ze současného prostředí záchranné služby. Novému pokračování vtiskl režisérský rukopis Filip Renč, autorem scénářů byl Ivan Hubač (syn Jiřího Hubače, původního scenáristy).

Následek Alžbětiny nepodařené operace doléhá na všechny – nejvíce asi na doktorku Foldynovou (D. Havlová), která má pocit, že neštěstí napomohla. Setkání majitele letecké záchranné služby s ředitelem Kaderkou (J. Dvořák) má nečekané následky i pro jeho bratra Thea (V. Javorský). Extrémním případem, v němž záchranná služba zasahuje, je paraglidista, uvízlý ve velké výšce na radiovém vysílači, z něhož se pokusil slétnout. Pilot Gordon Mádr (J. Budař) však opět při jeho záchraně za letu podlehne žárlivosti a to má tentokrát následky. Doktor Mádr (P. Kostka) spatří něco, co nikdy neměl, a záchranář Neliba (M. Vašut) s doktorem Janderou J. Hanzlík) projdou nepříjemnou zkušeností.

Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 D ST AD HD
ŽánrSeriál 15+