Heydrich - konečné řešení

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 46  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zisky a ztráty atentátu. Návrat protektorátního klidu na práci a na odboj. A koho vlastně sprovodili parašutisté ze světa a z Třetí říše? Závěrečný díl cyklu (2012). Režie V. Křístek

Léto 1942, začátek července. Skončilo stanné právo a u Pardubic byl dopaden radista Jiří Potůček, poslední člen Silver A. Život v Protektorátu Čechy a Morava se měl vrátit do své původní podoby. Pro Němce jako důležitá zásobárna Třetí říše, pro Čechy jako prostor pro nutné odbojové akce. Ale bylo to po roce vlády Heydricha, po atentátu a po heydrichiádě vůbec možné? V Londýně došlo k vyhodnocení celé akce. Pro Beneše a budoucí Československo přišla úleva. Velká Británie a de Gaullova Francie odstoupily od Mnichovské dohody. Propagační cíl a význam atentátu se naplnil. V Berlíně se po zbytek války museli obejít bez svého zřejmě nejschopnějšího mozku – bez Reinharda Heydricha. A tak se znovu naskýtá otázka, koho Gabčík s Kubišem odstranili? Pomohli jen svému národu, nebo i celému světu? Ale nebylo to spíše Pyrrhovo vítězství? Vždyť v protektorátu byl rozmetán odboj, život se zalil strachem a konec války byl zatím hodně daleko.

Psalo se v tisku

Další zprávy…

Zajímavosti z archivu

» Domácí odboj na jaře 1945

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Frantisek Novotny 11. 6. 2012 22:21

  Hodnoceni

  Dokument me nadchl z duvodu velkeho mnozstvi ziskaneho historickeho materialu, vypovedi ucastniku a pametniku a dost objektivniho historickeho nadhledu. Velmi me prekvapila detailni prace jednotlivych badatelu a mimoradne dobre uvedeni do atmosfery doby. Byl jsem zvykly na informace o atentatu zabarvene hodne ideologicky. Zde uvadene zpracovani je pro me v mnohem nove a velmi zajimave.

 • Hana ÄŚerná 11. 6. 2012 16:31

  Nezáživný seriál?

  Podle mého názoru tento seriál patří ke skvostům současné produkce ČT. Chtěla bych vyjádřit uznání a poděkování všem jeho tvůrcům za zprostředkování svědectví o skutečnostech, které by rozhodně neměly být zapomenuty, ať už se jedná o příklady absolutního hrdinství nebo zrůdné bestiality, jakožto memento pro generaci naši i příští.

 • Kuk 5. 2. 2017 11:30

  Hana Kroupova

  Velice zajimava osobnost..zajimalo by me, jak to s ni bylo. Ochotne pomahala i…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Seriál | Dokument