12 minut
Kultura s Dvojkou

5. prosinec 2011

Obsah dílu

Edvard Munch v Centre Pompidou — Ostrava Borise Rennera — Vladimír Brunton v New Age Gallery — Mistrovství republiky ve slam poetry

Části dílu

00:41
Edvard Munch v Centre Pompidou
  Začátek týdne zahájíme v Paříži. Centre Pompidou představuje na sedmdesát děl slavného norského umělce Edvarda Muncha. Výstava nabízí jeho práci z nových úhlů pohledu, nezapomíná na umělecký vliv divadla, fotografie, kinematografie, které se za jeho života bouřlivě rozvíjely. O výstavu je velký zájem. Denně ji navštíví 3 až 4 tisíce lidí.
  03:40
  Ostrava Borise Rennera
   Ať už Ostravu fotografuje ze střech, těžních věží nebo kilometr pod zemí, pokaždé jsou jeho snímky netradiční. Nová knížka fotografa Borise Rennera s názvem "Ostrava - malá procházka velkým městem" zachycuje proslulá i dosud neobjevená místa moravskoslezské metropole. Malý portrét fotografa přinášíme v další reportáži.
   06:37
   Vladimír Brunton v New Age Gallery
    Teď se tak trochu přeneseme do doby Josefa Sudka a Františka Drtikola. Postaru na velkoformátový fotoaparát s deskovým černobílým filmem fotí portréty i krajinu Vladimír Brunton. Dílo nevzniká na papíře, ale na plátně, takže někdy působí jako obraz. Výstava v pražských Kbelích v NEW AGE GALLERY potrvá do poloviny prosince.
    09:44
    Mistrovství republiky ve slam poetry
     Mistrem republiky ve slam poetry - umění improvizace - je Jan Jílek z Olomouce. Publikum v brněnském klubu Fléda ocenilo jeho dva soutěžní texty jednoznačně nejvíc. Jílek v soutěži zvítězil už po druhé. Uvidíte na závěr.
     Přehrát celé video
     Stopáž12 minut
     Další díl
     6. prosinec 2011

     Napište nám