Kultura s Dvojkou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Váš aktuální průvodce světem umění

Operním galakoncertem vítězů vyvrcholila 46. Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Hlavní cenu si ve vyšším ženském oboru (opera) odnesla z tohoto prestižního uměleckého klání česká koloraturní sopranistka Olga Jelínková, která porotu přesvědčila nejen přednesem Dvořákových děl, ale zejména interpretací obtížné árie Aminy z Belliniho Náměsíčné. Ve starší mužské kategorii zvítězil jihokorejský barytonista Hwoang Insoo, z Čechů byl nejúspěšnější Matěj Chadima. Finálové kolo a závěrečný galakoncert vítězů, který se uskutečnil v Mětském divadle, doprovázel Karlovarský symfonický orchestr za řízení Františka Drse.

Asociace starožitníků pořádá veletrh starožitností dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Antique nyní proběhl ve výstavních prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí a jeho hlavním tématem byly hračky.

Leica Gallery Prague v roce 2011 letos připravila sedm výlučných výstav. V Cyklu Dámy české fotografie představuje do 8. ledna legendu české fotografie – Dagmar Hochovou.

Tři vítězné hry ročníku 2010 soutěže cen Alfréda Radoka se včera představily v Činoherním klubu v rámci tzv. Noci českých a slovenských autorů. Vítězný text „Závrať“ napsala Eva Prchalová. „Specifické rychlo“ režie se ujal Daniel Špinar. O vztazích mezi generacemi, pro změnu v rodinné buňce, pojednává hra slovenské dramatičky Ivety Horváthové, která získala druhé místo a zároveň cenu Žába na prameni za vyrovnané příležitosti pro muže a ženy. Třetí oceněná hra „Homo Haber“ Jakuba Kolára čerpá z historie. Vypráví krátký časový úsek ze života německého držitele Nobelovy ceny za chemii, Fritze Habera. Oddaný Němec, ale Žid – v Německu roku 1933.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaroslav 13. 11. 2011 14:40

  Žebro Karla posledního

  Je úplný nesmysl zařazovat jakýsi ostatek Karla Posledního do pořadu o kultuře. To jen do pořadu o nábožens…

 • Michal 24. 10. 2011 20:04

  milé překvapení

  Vřelý pozdrav celé redakci. Díky za dnešní reportáž o p. Oujezdském. Byla pro mne milým překvap…

 • Jana Smrčková 21. 7. 2011 22:56

  OD VIŠNÍ DP VIŠNÍ ČT2

  Díky Janě Borškové a ČT 2 za uvedení dokumentu "Od višní do višní",jsem nadšena čistotou a…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 12 minut – Rok výroby: 2011 – P  HD
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu