Nahrávám video
Kultura s Dvojkou

7. listopad 2011

Část: Polemiky Miloše Jiránka

Obsah dílu

Pražský divadelní festival německého jazyka: Vojna a mír — Pocta českému undergroundu — Přelet nad loutkářským hnízdem — Polemiky Miloše Jiránka

Části dílu

00:42
Pražský divadelní festival německého jazyka: Vojna a mír
  Pražský divadelní festival německého jazyka zahájil vídeňský Burgtheatr svojí dramatizací slavného románu Lva Nikolajeviče Tolstého, Vojna a mír. Pro monumentální, téměř pětihodinový projekt je každá místní divadelní scéna malá. Představení se proto odehrávalo ve vyprodaném filmovém studiu na Barrandově. Festival potrvá do 20. listopadu.
  03:06
  Pocta českému undergroundu
   Pod názvem "Pocta českému undergroundu" zorganizovalo vydavatelství Guerilla Records společně s divadlem Archa dvoudenní setkání přátel českého kulturního podzemí. Pozvání na pódium přijaly kapely, které nehrály desetiletí, jako Milan Knížák a Aktual, či Půlnoc. Byly tu i ty, jež můžeme spatřit příležitostně, jako DG 307, nebo i častěji jako The Plastic People Of The Universe, Umělá hmota a další.
   06:19
   Přelet nad loutkářským hnízdem
    Přehlídka toho nejlepšího a nejinspirativnějšího z tvorby loutkového a alternativního divadla - Přelet nad loutkářským hnízdem - proběhla v pražském divadle Minor.
    08:49
    Polemiky Miloše Jiránka
     Malířskou, grafickou a kreslířskou tvorbu významného aktéra pražského kulturního života přelomu 19. a 20. století Miloše Jiránka připomíná výstava, kterou nyní Národní galerie uspořádala v paláci Kinských na Staroměstském náměstí ze svých sbírek. Právě totiž uplynulo sto let od chvíle, kdy předčasně tento významný český umělec, kritik a kurátor zemřel. Polemiky Miloše Jiránka vystavuje NG do 29. ledna 2012.
     Přehrát celé video
     Stopáž15 minut
     Další díl
     8. listopad 2011

     Napište nám