12 minut
Kultura s Dvojkou

17. říjen 2011

Obsah dílu

Mezinárodní hudební festival Talichův Beroun — Tiskový mluvčí a spisovatel Josef Duben — Výstava o divadelních umělkyních v Moravském zemském muzeu — 100 let trvání Městského divadla v Mostě

Části dílu

00:38
Mezinárodní hudební festival Talichův Beroun
  Česká filharmonie uctí mimořádným koncertem 18. 10. v Rudolfinu jednu z největších osobností české hudby dirigenta Václava Talicha. Zahájí tím 29. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun.
  03:00
  Tiskový mluvčí a spisovatel Josef Duben
   Josef Duben, populární tiskový mluvčí Státní veterinární správy, je jediným tiskovým mluvčím, který píše knížky o zvířatech a doplňuje je vtipnými kresbami - zejména koček, které patří k jeho velkým životním láskám. Ve studiu představuje novou, již čtvrtou knihu - Zvíře má jiný čas.
   05:44
   Výstava o divadelních umělkyních v Moravském zemském muzeu
    Seznámení s českými divadelními umělkyněmi, které na konci 19. a v 1. polovině 20. století ovlivnily společnost a ve své době neudávaly jen společenský a mravní kodex, ale zároveň významně ovlivňovaly také módní trendy, nabízí výstava, kterou Moravské zemské muzeum v Brně otevřelo v Mramorových sálech Biskupského dvora.
    09:24
    100 let trvání Městského divadla v Mostě
     Městské divadlo v Mostě datuje svou historii již od založení první budovy v roce 1911. Ovšem vzhledem k demolici celého města byla v osmdesátých letech postavena budova nová, moderní a s mnohými originálními prvky jak v architektuře tak scéně. Nyní si připomínáme 100 let trvání stálé mostecké scény
     Přehrát celé video
     Stopáž12 minut
     Další díl
     18. říjen 2011

     Napište nám