12 minut
Kultura s Dvojkou

16. září 2011

Obsah dílu

Zemřel Otakar Vávra — Ceny Stanislava Libenského — Opera Kde je láska, je i žárlivost — Umělec Vladimír Merta — Sto roků samoty v divadle ABC

Části dílu

00:41
Zemřel Otakar Vávra
  Obdivovaný i zatracovaný režisér Otakar Vávra zemřel 15. září 2011 v nemocnici Na Homolce. V této souvislosti Česká televize během víkendu uvede jeho slavnou Srpnovou neděli i poslední dokument, který o něm byl natočen v loňském roce.
  00:59
  Ceny Stanislava Libenského
   Ve čtvrtek 15. září se v Nové galerii Pražského hradu udělovaly ceny Stanislava Libenského nejmladší generaci našich i zahraničních sklářů.
   03:54
   Opera Kde je láska, je i žárlivost
    V barokním divadle v Českém Krumlově měla premiéru další opera Giuseppe Scarlattiho Dove e amore e gelosia (Kde je láska, je i žárlivost). Autorem hudebního nastudování je Vojtěch Spurný, režisérem Ondřej Havelka.
    06:42
    Umělec Vladimír Merta
     Výrazná osobnost akčního umění 80. let - Vladimír Merta - se dnes věnuje především malbě. Po perfonmancích v krajině, prostorově pojatých obrazech, skulpturálních objektech, přichází s novým pojetím přírody i malby.
     09:10
     Sto roků samoty v divadle ABC
      V sobotu 17. září 2011 uvede divadlo ABC premiéru divadelní adaptace Márquezova románu Sto roků samoty. Proslulé dílo magického realismu je nejočekávanější premiérou letošní sezony Městských divadel pražských.
      Přehrát celé video
      Stopáž12 minut
      Další díl
      19. září 2011

      Napište nám