Kultura s Dvojkou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Váš aktuální průvodce světem umění

Začínáme pozvánkou na výstavu do Českého centra v Praze. Nejdříve terezínské ghetto a pak hrůzy Osvětimy, které jako jediný z rodiny přežil. Po válce odjel Yehuda Bacon do Jeruzaléma, kde vystudoval slavnou Akademii výtvarných umění Becalel. Následovaly výstavy po celém světě. V Praze v Českém centru, kde se také velmi emotivně setkal se svými spoluvězni, můžete jeho dílo vidět ode dneška vůbec poprvé.

Jedna z nejzachovalejších ukázek pražské barokní architektury – Buquoyský palác, sídlo Francouzské ambasády – se otevírá tuto neděli veřejnosti. A to v rámci Dnů Evropského dědictví. Velvyslanectví tady sídlí od roku 1919 a má mimořádné postavení už od první republiky jako centrum česko-francouzských vztahů. My vás do Buquoyského paláce zveme už dnes.

Pražský literární dům autorů německého jazyka. Složitě znějící jméno obsahuje jednoduchou myšlenku, a sice připomínku pražských německých spisovatelů. A také touhu na jejich dílo a kultrurní význam navázat nebo oslovit veřejnost, například formou veřejných čtění.

S novou sezonou přichází do pražské Akropole i nový cyklus koncertů vzpomínající na dobu 80. let. Jako první se na pódiu představila ZUZANA MICHNOVÁ a OSKAR PETR. Oba se tak rozhodli navázat na tradici legendárních Marsyas a oživit českou hudební scénu ve společném projektu. Tentokrát ještě se zajímavými hosty – Michalem Pavlíčkem, Petrem „Kulichem“ Pokorným a Davidem Nollem.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaroslav 13. 11. 2011 14:40

  Žebro Karla posledního

  Je úplný nesmysl zařazovat jakýsi ostatek Karla Posledního do pořadu o kultuře. To jen do pořadu o nábožens…

 • Michal 24. 10. 2011 20:04

  milé překvapení

  Vřelý pozdrav celé redakci. Díky za dnešní reportáž o p. Oujezdském. Byla pro mne milým překvap…

 • Jana Smrčková 21. 7. 2011 22:56

  OD VIŠNÍ DP VIŠNÍ ČT2

  Díky Janě Borškové a ČT 2 za uvedení dokumentu "Od višní do višní",jsem nadšena čistotou a…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 12 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu