KULTURA S DVOJKOU

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Váš aktuální průvodce světem umění

Dnešní Kulturu s Dvojkou začínáme filmem. Původně studentský časopis, který je dnes jedním z mála českých periodik o filmu a audiovizuální tvorbě, časopis Cinepur, slaví 20 let od svého založení. Pro tzv. cinefily ho s pomocí několika desítek přispěvatelů 6 x ročně vydává redakční tým čítající čtyři lidi s neutuchajícím zápalem po filmu.

A u filmu ještě zůstaneme. Už tento pátek začíná v Karlových Varech 46. ročník Mezinárodního filmového festivalu, který svým návštěvníkům nabídne téměř dvě stovky celovečerních filmů. Většina z nich bude v Česku uvedena vůbec poprvé. Zajímavostí letošního ročníku je, že výběrové poroty zaujala řada začínajících tvůrců, takže vedle zvučných filmařských jmen se představí taky řada debutantů. A chybět samozřejmě nebudou ani návštěvy významných filmových osobností. Česká filmová událost potrvá do 9. července.

Kultura se neodehrává jen v galeriích a divadlech, ale i v mnohem nenápadnějších podobách – například i prostřednictvím péče o uchování a představování starých řemesel. Zveme vás teď na jihočeskou tvrz Žumberk u Nových Hradů, o niž pečuje Jihočeské muzeum.

Premiéru má za sebou první ročník Prague City Festivalu. Jednodenní hudební událost do hlavního města přivezla kapely světového formátu jako 30 Seconds to Mars, House of Pain, Gogol Bordelo nebo The Hives – a právě tato švédská kapela byla podle kritik největším překvapením. Zní rock’n’roll, ve kterém se drzí Seveřané v bílých košilích a tmavých fracích s cylindry, vysmívají všemu a publikum si ochočí jako loutky.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaroslav 13. 11. 2011 14:40

  Žebro Karla posledního

  Je úplný nesmysl zařazovat jakýsi ostatek Karla Posledního do pořadu o kultuře. To jen do pořadu o nábožens…

 • Michal 24. 10. 2011 20:04

  milé překvapení

  Vřelý pozdrav celé redakci. Díky za dnešní reportáž o p. Oujezdském. Byla pro mne milým překvap…

 • Jana Smrčková 21. 7. 2011 22:56

  OD VIŠNÍ DP VIŠNÍ ČT2

  Díky Janě Borškové a ČT 2 za uvedení dokumentu "Od višní do višní",jsem nadšena čistotou a…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu