Kultura s Dvojkou

23. květen 2011

Obsah dílu

Hra Pestré vrstvy v Dolu Hlubina — Film La Conquete – Dobytí — Tance tibetských mnichů — S hercem Janem Hrušínským o filmu Saxána a lexikon kouzel

Části dílu

00:39
Hra Pestré vrstvy v Dolu Hlubina
  Pondělní Kulturu s Dvojkou začínáme v Ostravě. Černou perlou ostravské divadelní sezony je hra Pestré vrstvy v divadle Petra Bezruče. Dramaturg Tomáš Vůjtek ji napsal podle autobiografické kultovní prózy horníka Ivana Landsmana. Pestrým vrstvám se protentokrát jevištěm stal areál Národní kulturní památky Dolu Hlubina.
  03:53
  Film La Conquete – Dobytí
   Jedním z kontroverzních a ostře sledovaných snímků - především francouzskými médii - na letošním festivalu v Cannes byl životopisný film La Conquete - tedy Dobytí - o zvolení nynějšího francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a o jeho snaze zachránit své tehdejší manželství. Film, který prý Sarkozy sám neviděl a ani vidět nechce, je v podstatě první snímek v historii Francie, který zobrazuje prezidenta ve fuknci.
   06:22
   Tance tibetských mnichů
    Vůbec poprvé můžete v Česku nyní spatřit skupinu tibetských mnichů při starobylých čhamových tancích. Třináct mužů vyznávajících původní tibetské náboženství - bönismus, žije v exilovém klášteře Mänri v severní Indii a po Praze předvedou své tance také v Plzni, Hořicích, Brně nebo ve Zlíně.
    09:10
    S hercem Janem Hrušínským o filmu Saxána a lexikon kouzel
     Populární film Dívka na koštěti se dočkala po čtyřiceti letech pokračování. Režisér Václav Vorlíček dokončil snímek Saxana a lexikon kouzel. Příběh malé Saxanky, dcery původních hrdinů, která se dostane do říše pohádek, kombinuje hrané scény a skutečné herce s animovaným 3D pohádkovým světem. V kinech bude mít premiéru 15. září. Herec Jan Hrušínský přijde do studia.
     Přehrát celé video
     Stopáž15 minut
     Další díl
     24. květen 2011

     Napište nám