Nahrávám video
Kultura s Dvojkou

3. květen 2011

Obsah dílu

Šašci, špioni a prezidenti v divadle Archa — Projekt Co pamatuje strom a lidé zapomněli — Výstavní objekty Jubilejní zemské výstavy — Režisérka Monika Rychlíková

Části dílu

00:36
Šašci, špioni a prezidenti v divadle Archa
  Divadlo Archa v čele s ředitelem Ondřejem Hrabem a režisérkou Janou Svobodovou dlouhodobě reaguje na neuralgické body naší společnosti. Jedním z takových témat je dnes velmi diskutovaná otázka přistěhovalců. Nové představení Šašci, špioni a prezidenti navazuje na úspěšný projekt Tanec přes plot, v němž se vedle herců a perfomerů poprvé objevili také uprchlíci a žadatelé o azyl.
  04:09
  Projekt Co pamatuje strom a lidé zapomněli
   Největší projekt ve své historii představilo Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné. Program s názvem ?Co pamatuje strom a lidé zapomněli?? připravilo v rámci Mezinárodního roku lesů. Hlavní výstavu doplňuje několik dalších expozic.
   07:37
   Výstavní objekty Jubilejní zemské výstavy
    Přesně před 120. lety finišovaly v Praze poslední přípravy na otevření Jubilejní zemské výstavy. Původně plánovaná všeobecná zemská výstava se kvůli bojkotu německých podnikatelů stala přehlídkou úrovně českého průmyslu. 15. května 1891 přivítala první návštěvníky ve zcela novém výstavním areálu na okraji Královské obory. Přestože výstavní objekty byly původně určeny jen ke krátkodobému využití, některé tu stojí dodnes.
    11:12
    Režisérka Monika Rychlíková
     Záhady duše ? to je název nového vzdělávacího cyklu České televize. Věnuje se zákoutím naší psychiky, které nám mohou komlikovat život ? jako jsou úzkosti, strach, deprese. Režisérka cyklu Monika Rychlíková bude hostem ve studiu.
     Přehrát celé video
     Stopáž15 minut
     Další díl
     4. květen 2011

     Napište nám