KULTURA S DVOJKOU

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Váš aktuální průvodce světem umění

Pondělní Kultura s Dvojkou nabídne kromě jiného to nejlepší ze současného tanečního umění a pohybového divadla. Festival Česká taneční platforma s mottem „Nechte se unést tancem“ právě vrcholí v Praze a přináší paletu rozmanitých tanečních zážitků.

Topičův salón na pražské Národní třídě představuje průřez dílem malíře a grafika Dalibora Chatrného. Expozice Výroky, jejímž stěžejním tématem je text a význam slov, čítá desítky maleb, volných pláten a kreseb. Chatrný patří k nejvýraznějším a nejproduktivnějším představitelům abstraktního umění u nás. Používá množství netradičních technik, jejichž prostřednictvím zkoumá svět, přírodní zákony a podstatu bytí.

Do kin přichází film Odnikud někam americké režisérky Sofie Coppolové, který získal loni v Benátkách hlavní cenu Zlatého lva. Vypráví příběh hollywoodského herce, který prožívá život plný výstřelků až do okamžiku, kdy mu do života vpadne jeho jedenáctiletá dcera. Režisérka Coppolová, dcera legendárního filmaře Francise Forda Coppoly, se ve filmovém světě prosadila již před sedmi lety, kdy získala Oscara za scénář k vlastnímu filmu Ztraceno v překladu.

Do studia přijdou japonská sopranistka Michiyo Keiko a pianista Norbert Heller, člen hudebního festivalu Mladá Praha. Festival letos slaví 20 let. Mluvit se bude o koncertu pro Japonsko, který se uskuteční 13. dubna a také o podpoře mladých talentů v České republice a v Japonsku.

Na závěr vás pozveme do Brna na výstavu. Jmenuje se „Plocha, hloubka, prostor“ a najdete ji v Pražákově paláci Moravské galerie. Je věnována perspektivě v umění napříč styly i historickými epochami. Pod malbami, fotografiemi i prostorovou instalací jsou podepsáni např. Emil Filla, Jan Zrzavý, Josef Čapek, ale i barokní mistři nebo řada současných umělců.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaroslav 13. 11. 2011 14:40

  Žebro Karla posledního

  Je úplný nesmysl zařazovat jakýsi ostatek Karla Posledního do pořadu o kultuře. To jen do pořadu o nábožens…

 • Michal 24. 10. 2011 20:04

  milé překvapení

  Vřelý pozdrav celé redakci. Díky za dnešní reportáž o p. Oujezdském. Byla pro mne milým překvap…

 • Jana Smrčková 21. 7. 2011 22:56

  OD VIŠNÍ DP VIŠNÍ ČT2

  Díky Janě Borškové a ČT 2 za uvedení dokumentu "Od višní do višní",jsem nadšena čistotou a…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu