Kultura s Dvojkou

8. únor 2011

Obsah dílu

Hudební soubor Chairé — Výstava Absurdita? Groteska? Ironie? — Krutá nevěra – druhý díl trilogie Vetřelci a lovci — Rozhovor s Lucií Královou

Části dílu

00:40
Hudební soubor Chairé
  Hudební soubor Chairé - to je osm muzikantů, kde každý zpívá a také umí hrát na několik hudebních nástrojů - třeba z období renesance či gotiky. Pod vedením Josefa Krčka se vracejí ke staré české a evropské lidové písni. Nově nyní nahráli pod názvem Zpěvy sladké Francie kolekci starofrancouzských písní v českých překladech Hanuše Jelínka.
  04:35
  Výstava Absurdita? Groteska? Ironie?
   Obrazy a objekty 11 výtvarníků tří generací shromáždil kurátor Jiří Machalický do pražské galerie NoD. Výstava pod názvem Absurdita? Groteska? Ironie? hledá odpověď na otázku, co se změnilo v reflexi těchto pojmů v posledních dvou desetiletích.
   07:26
   Krutá nevěra – druhý díl trilogie Vetřelci a lovci
    Brno se v uplynulých dnech proměnilo v dějiště krvavých scén. Režisér Filip Renč tady natáčel pro brněnské televizní studio České televize druhý díl trilogie Vetřelci a lovci s názvem Krutá nevěra. Jedna z klíčových scén se natáčela na brněnském hlavním nádraží.
    11:13
    Rozhovor s Lucií Královou
     V rozhovoru si budeme s režisérkou Lucií Královou povídat o novém cyklu televizních dokumentů věnovaných soudobé české architektuře.
     Přehrát celé video
     Stopáž15 minut
     Další díl
     9. únor 2011

     Napište nám