Kultura s Dvojkou

1. únor 2011

Obsah dílu

Hlava Medúzy 15 let ve studiu Ypsilon — Obraz Franze Christopha Jannecka — Film Ostrov svaté Heleny — Festival otrlého diváka

Části dílu

00:44
Hlava Medúzy 15 let ve studiu Ypsilon
  Od premiéry hry Borise Viana Hlava Medúzy v pražském studiu Ypsilon uplyne zítra 15 let. Legendární inscenace se dosud dočkala více než dvou set repríz a v současné době je nejdéle uváděnou hrou na jevišti tohoto svébytného divadla.
  04:33
  Obraz Franze Christopha Jannecka
   Sbírka starého umění ve Šterbernském paláci na Hradčanském náměstí vystavuje svojí zcela novou akvizici. - obraz vídeňského malíře Franze Christopha Jannecka. Národní galerie totiž díky podpoře Ministerstva kultury mohla zakoupit z moravské soukromé sbírky kvalitní rokokovou olejomalbu na mědi s námětem Bakcha a Ariadny na Naxu.
   07:44
   Film Ostrov svaté Heleny
    Film dokumentaristy Vlastimila Šimůnka ? Ostrov svaté Heleny přichází do kin . Není jen o hledání ztracené dcery , ale i strachu z vlastní samoty a je režisérovým debutem v oblasti hrané tvorby.
    11:05
    Festival otrlého diváka
     Dnes začíná Festival otrlého diváka. Přináší především filmy, které svým vlastním, většinou velmi kontroverzním, stylem exploatují citlivá témata lidské společnosti jako násilí, sexualita a normy lidského chování. Festival otrlého diváka překračuje hranice běžné divácké filmové zkušenosti a přináší unikátní možnost sdílet představy filmových tvůrců, kteří vidí svět a filmové umění trochu "jinak", než je zvykem.K jeho již sedmému ročníku přišel do studia referovat dramaturg Jiří Flígl.
     Přehrát celé video
     Stopáž15 minut
     Další díl
     2. únor 2011

     Napište nám