Den D IV. (5/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nové tváře a nové podnikatelské nápady. Kdo přesvědčí pětici náročných investorů a získá až 3 milióny korun pro svůj projekt? Provází J. Pokorný. Režie V. Forst

Nová řada, noví investoři, nové nápady. Před pětici investorů, kteří hledají projekty, do kterých by mohli investovat, dnes předstoupí jako první mladá podnikatelka Zuzana Bunešová se svým projektem zaměřeným na módu a společenské akce. Záhadný Aleš Mucha nabídne zvláštní investici do sázení a tipování. Vilém Effmert tvrdí, že přišel na to, jak si poradit s mechem na střechách. Pavel Theuer a Hynek Návrátil chtějí v Česku prodávat španělský pokrm a konkurovat s ním tradičním brambůrkám. A Petr Kuba předstoupí s projektem nazvaným Genetická zahrada. Uspěje dnes večer někdo z těchto podnikatelů?

J. F. Fashion

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 428
Podnikatel: Zuzana Bunešová, Kateřina Kovaříková
Požadovaná investice: 750 000 Kč
Nabízený podíl: 15 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Zuzana Bunešová nabízela podíl ve svém byznysu zaměřeném na pořádání komponovaných módních a hudebních tematických akcí. Podle jejích odhadů by se na jedné takové akci dalo díky sponzorům vydělat přes 1 milion korun. Michal Rostock a John Vanhara ale neměli o podnikání v tomto byznysu vůbec zájem. A postupně se k nim přidali další. Všichni pochválili Zuzanu za její podnikavost, ale mladá podnikatelka domů odešla bez investice.

BetMucha

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 282
Podnikatel: Aleš Mucha
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 100 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Aleš Mucha nabídl investorům záhadnou investici do unikátní loterie, která by pomohla charitativnímu projektu zaměřenému na vzdělávání dětí a mládeže z dětských domovů. Nabízel i zisk ve výši dvojnásobku investice, nechtěl ale prozradit nic o tom, jak by tato unikátní loterie fungovala. „Pokud nevím, do čeho budu investovat, tak nemám zájem,“ zněla rychlá odpověď Michala Rostocka. Aleš Mucha tvrdil, že od mládí se v oblasti loterií pohybuje, ani tak ale investory nepřesvědčil a domů odešel s prázdnou.

Mechostop

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 441
Podnikatel: Vilém Effmert
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 15 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Vilém Effmert přišel s již hotovým produktem, který zabraňuje tvoření mechu na střechách. Svůj produkt měl dokonce i patentovaný a prodával ho přes internet v počtu zhruba 100 kusů měsíčně. Problém byl v tom, že si se svým Mechostopem nevěděl moc rady po obchodní stránce. A když přiznal, že zatím svůj nápad nebral příliš vážně, investoři rychle odmítli. „Myslím, že byste s tím měl jít spíš do receptáře,“ konstatoval Michal Hanus a stejně jako ostatní popřál Vilémovi Effmertovi hodně štěstí.

Tremoso

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 256
Podnikatel: Pavel Theuer, Hynek Návrátil
Požadovaná investice: 600 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Pavel Theuer a Hynek Návrátil hodně cestují po světě a při svých cestách narazili ve Španělsku na Tremoso. Chtěli by ho vozit do Česka a udělat z něj zavedený pokrm k pivu, který by lidé jedli například místo brambůrek. Investoři to ale viděli jako nereálnou věc, protože vybudovat trh je těžké a bariéry pro vstup konkurence jsou malé. O investici tudíž neměl nikdo zájem.

Genetická zahrada

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 198
Podnikatel: Petr Kuba
Požadovaná investice: 200 000 Kč
Nabízený podíl: 5 %
Investor: Michal Hanus, Margareta Křížová
Klikněte pro větší obrázek

Petr Kuba a jeho kolegové vytvořili nízkorozpočtovou freeware hru Genetická zahrada, která měla mezi hráči ohlas, a tak začali vyvíjet její pokračování, které by chtěli prodávat nejen v Česku, ale i ve světě. Hru měli z 90 % hotovou, a byli proto ideálním projektem pro investora. Odhadovaný čistý zisk byl 500 000 Kč. S nabídkou přišla nejprve Margareta Křížová, která nabídla polovinu částky, a potom John Vanhara, který nabízel celou sumu. Jako třetí měl zájem Michal Hanus, který má v této oblasti velké zkušenosti, a spojil se s Margaretou Křížovou. Do hry se pak vrátil i Michal Rostock, který se přidal k nabídce Johna Vanhary. Ze dvou konkurenčních nabídek si pak Petr Kuba zvolil dvojici Michal Hanus a Margareta Křížová a domů odešel nejen s investicí, ale i velkou šancí prosadit svůj produkt ve světě.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Radek PavlĂ­k 24. 9. 2018 13:57

  DĹŻvod

  Může mi někdo vysvětlit důvod, proč už pořad není v i-vysílání dostupný?

 • Eduard 27. 4. 2014 11:23

  Na tento projekt nemĂĄte penĂ­ze

  ŘeĹĄenĂ­ globĂĄlnĂ­ho problĂŠmu pitnĂĄ voda pro 2 miliardy lidĂ­,by vaĹĄe penĂ­ze nest…

 • KryĹĄpĂ­n 30. 9. 2012 16:44

  PodnikĂĄnĂ­ v USA zdarma

  DĂ­ky Johne! http://ebook.podnikanivusa.com/download/John_Vahara_Podnikani_v_US…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 53 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Největší propadáky
Související pořady