Den D – IV. řada

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 18  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nové tváře a nové podnikatelské nápady. Kdo přesvědčí pětici náročných investorů a získá až 3 milióny korun pro svůj projekt? Provází J. Pokorný. Režie V. Forst

Nová řada, noví investoři, nové nápady. V posledním dílu čtvrté řady se představí ještě tři podnikatelé, kteří věří, že mají milionový byznys. Petr Boura a Eugen Fiala rozjeli projekt zaměřený na propagaci kulturních akcí. Patrik Večera vymyslel revoluční ochranu proti tornádům. A jako úplně poslední přijde investory uklidnit Václav Bratrech, který věří, že i mandaly mohou být dobrý byznys. Na závěr se pak podíváme na to, jak se daří některým úspěšným projektům z této řady a kam se za prvních pár měsíců od dohody s investory posunuly.

Neocard

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 262
Podnikatel: Petr Boura, Eugen Fiala
Požadovaná investice: 800 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: Margareta Křížová
Klikněte pro větší obrázek

Projekt Petra Boury a Eugena Fialy Neocard se zaměřil na malé kartičky zavěšené na neoboardech na frekventovaných místech v různých městech České republiky. Až dosud projekt fungoval v rámci východních Čech, pánové ale měli za cíl se dostat i do Ostravy, Brna a hlavně Prahy. Petra Rychnovská byla přesvědčená, že investora k tomu nepotřebují. Ale Margareta Křížová, Michal Hanus i John Vanhara učinili nabídky, z nichž si podnikatelé nakonec vybrali investici Margarety Křížové. Získali tak potřebných 800 000 Kč a vzdali se 30 % podílu ve společnosti.

Bezpečný domov

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 153
Podnikatel: Patrik Večeřa
Požadovaná investice: 2 500 000 Kč
Nabízený podíl: 48 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Bez zkušeností a praxe v oboru a bez patentu na svůj originální projekt přijel do Dne D vynálezce Patrik Večeřa ze Šternberku. A to se mu nevyplatilo. Jeho Bezpečný domov, mechanická konstrukce k ochraně budov proti destrukčním vlivům hurikánů a tornád, neměl šanci na úspěch. Investoři se shodli, že projekt je naprosto nepraktický, nerealizovatelný a Petra Rychnovská ho dokonce označila za blbost.

Václav Bratrych s kolegy

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 121
Podnikatel: Mandala
Požadovaná investice: 460 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Podnikatel Václav Bratrych upoutal pozornost s uzavřenými posvátnými obrazci – mandalami. Kreativního dřevěného stolku k vytváření těchto obrazců a tvarů z barevného písku se sice zatím prodal pouze jeden kus, přesto však Václav Bratrych věřil, že založí firmu, která bude tyto stolky vyrábět a distribuovat do celého světa. Na design stolku měl patent, byl unikátní v ČR i ve světě, ale investory nezaujal natolik, aby do něj vložili své peníze.

Kde jsou dnes?

Investoři proinvestovali ve 4. řadě rekordních 14 310 000 korun. Některé z projektů už byly v době investice funkční. Jak jsou ale spokojení investoři, kteří do projektů vstoupili? A co na jejich vstup říkají podnikatelé, kteří hledali pomoc a vzdali se za ni části svého podílu?

Michael Rostock a Michal Rostock vložili svoji důvěru a peníze do projektu Týmového manažera. Projekt se nadále rozvíjí a jeho autoři spolupracují se svými klienty na jeho vývoji. Investoři se ho snaží zacílit na flexibilní klienty – začínající a rozvíjející se firmy, které jsou ochotny na rozdíl od velkých korporací experimentovat.

Do hry Genetická zahrada 2 investoval Michal Hanus společně s Margaretou Křížovou. I její vývoj dál běží a Michal Hanus, který má s podobným byznysem zkušenosti, doufá i v distribuci po světě. Podmínkou ale je, aby byla hra odladěná – a tak je na výsledek potřeba ještě počkat.

Naplno rozjetý je naopak projekt Svět zdraví. Do něj vstoupili John Vanhara a Michal Hanus s podmínkou, že pokud projekt dosáhne stanovených cílů pro rok 2011 (35 provozoven a plánovaný obrat), jejich podíl se sníží. Plán se ale těsně splnit nepodařilo, provozoven vzniklo jen 32. Obě strany jsou ale přesto spokojené. Svět zdraví funguje i na Slovensku a má šanci i na úspěch ve světě, což je také hlavní snahou investorů.

John Vanhara a Martin Bundil spojili své síly na projektu kovaných trofejí. John připravuje projektu vstupní půdu v Americe. Chystají se webové stránky i nový katalog a už brzy se tak české kované trofeje dostanou za oceán.

Nadále fungují i kartičky Neocard, do kterých vstoupila Margareta Křížová. I ona je spokojená se svojí investicí a podobný stav panuje i na druhé straně, protože Margareta Křížová pomohla oběma podnikatelům s některými formálními záležitostmi kolem projektu.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Radek PavlĂ­k 24. 9. 2018 13:57

  DĹŻvod

  Může mi někdo vysvětlit důvod, proč už pořad není v i-vysílání dostupný?

 • Eduard 27. 4. 2014 11:23

  Na tento projekt nemĂĄte penĂ­ze

  ŘeĹĄenĂ­ globĂĄlnĂ­ho problĂŠmu pitnĂĄ voda pro 2 miliardy lidĂ­,by vaĹĄe penĂ­ze nest…

 • KryĹĄpĂ­n 30. 9. 2012 16:44

  PodnikĂĄnĂ­ v USA zdarma

  DĂ­ky Johne! http://ebook.podnikanivusa.com/download/John_Vahara_Podnikani_v_US…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejoblíbenější projekty
Největší propadáky
Související pořady