Den D IV. (2/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nové tváře a nové podnikatelské nápady. Kdo přesvědčí pětici náročných investorů a získá až 3 milióny korun pro svůj projekt? Provází J. Pokorný. Režie V. Forst

Nová řada, noví investoři, nové nápady. V doupěti investorů díl za dílem přituhuje. Získá dnes večer někdo z podnikatelů potřebné peníze na své podnikání? Dnes se o to pokusí Jiří Hošek a Jan Kodl, kteří pozvou investory na virtuální hřbitov. Lenka Cacková přijde s projektem TrdloHrátky frančíza. Jakub Danačik s otcem vymysleli nový cyklokočárek. Miroslav Pitel chce prodávat nejlepší věci na světě. A Milan Michalko a David Rafael představí své podnikání skryté za značkou Jesus my lifestyle.

Virtuální hřbitov

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 287
Podnikatel: Jiří Hošek, Jan Kodl
Požadovaná investice: 2 300 000 Kč
Nabízený podíl: 15 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Jiří Hošek a Jan Kodl představili internetovou aplikaci Virtuální hřbitov, jejímž prostřednictvím mohou zákazníci pečovat o vzpomínku na zesnulé. Investoři ale pochybovali o tom, že by bylo vhodné a reálné, aby tento server žil z prodávaných reklam. Margaretě Křížové se navíc tento druh podnikání nelíbil i z jiného důvodu. „Vy lidem nabízíte, aby se vykoupili ze svého špatného svědomí, že nechodí na hřbitov.“ Ani jeden z investorů neměl zájem. „Tak jsme je tady hezky pohřbili,“ konstatoval John Vanhara.

TrdloHrátky

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 168
Podnikatel: Lenka Cacková
Požadovaná investice: 300 000 Kč
Nabízený podíl: 30 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Lenka Cacková představila svůj projekt TrdloHrátky, který čerpá z jejích zkušeností s divadlem a s prací s dětmi. Jde o ucelený koncept 10 témat, jehož hlavní části jsou hry, cvičení a zpívání pro děti a rodiče. Lenka by tento koncept výchovných kurzů chtěla prodávat jako franšízu. Investorům se projekt líbil, ale nepovažovali ho za byznys. Doporučili Lence, aby svůj nápad rozjela raději sama a bez dluhů a našla si podobně smýšlející lidi, kteří jí pomohou s financemi a marketingem.

Dandy cyklokočárek

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 322
Podnikatel: Jakub Danačík s otcem
Požadovaná investice: 1 800 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: John Vanhara, Petra Rychnovská
Klikněte pro větší obrázek

Jakub Danačík a jeho otec mají firmu, která se zabývá výrobou kol a multifunkčních doplňků pro kola. Tvrdili, že jsou jediní, kteří umí vyrobit vozík pro děti připojitelný před kolo, což rodičům umožňuje větší kontrolu nad dítětem při jízdě. I přesto většina investorů považovala vozík za nebezpečný pro dítě. John Vanhara to ale tak pesimisticky neviděl, vozík by měl podle něj šanci uspět na americkém trhu. Jako první udělala nabídku Petra Rychnovská s podmínkou, že vozík bude vylepšen po bezpečnostní stránce a že John Vanhara bude druhým investorem. Chvíli to vypadalo, že k dohodě nedojde, protože investoři chtěli větší podíl, nakonec se ale podařilo vyjednat kompromis. Jakub Danačík a jeho otec tak získali pro svůj byznys dva vlivné investory a šanci dobýt americký trh.

SeleQtop

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 207
Podnikatel: Miroslav Pitež
Požadovaná investice: 3 000 000 Kč
Nabízený podíl: 40 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Miroslav Pitež začal svoji prezentaci tajemně. Svůj projekt e-shopu SeleQtop, který by prodával zboží úspěšné ve spotřebitelských testech, se snažil prezentovat efektně, investory ale spíš odpudil a Petru Rychnovskou dokonce svojí snahou nechtěně rozesmál. Investory ani po dlouhém prezentování nepřesvědčil. „Já bych to přejmenoval na Agónie s. r. o.,“ konstatoval dokonce Michal Rostock.

Jesus My Lifestyle

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 276
Podnikatel: Milan Michalko, David Rafael
Požadovaná investice: 500 000 Kč
Nabízený podíl: 25 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Milan Michalko a David Rafael nabízeli podíl v projektu Jesus my lifestyle. Šlo o kolekci oblečení zaměřenou na věřící mladé lidi z celého světa. Ukázalo se ale, že Milan za rok prodal pouhých 50 kusů triček – a to investory nepřesvědčilo. Vzápětí Michal Hanus zjistil, že na webu Milan nenabízí ani tolik druhů oblečení, kolik při prezentaci tvrdil. A nepomohlo ani tvrzení, že značka má podporu některých významných hudebních skupin. I Milan proto nakonec odešel bez investice.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Radek PavlĂ­k 24. 9. 2018 13:57

  DĹŻvod

  Může mi někdo vysvětlit důvod, proč už pořad není v i-vysílání dostupný?

 • Eduard 27. 4. 2014 11:23

  Na tento projekt nemĂĄte penĂ­ze

  ŘeĹĄenĂ­ globĂĄlnĂ­ho problĂŠmu pitnĂĄ voda pro 2 miliardy lidĂ­,by vaĹĄe penĂ­ze nest…

 • KryĹĄpĂ­n 30. 9. 2012 16:44

  PodnikĂĄnĂ­ v USA zdarma

  DĂ­ky Johne! http://ebook.podnikanivusa.com/download/John_Vahara_Podnikani_v_US…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Největší propadáky
Související pořady