Předchozí díl | Následující díl

Den D IV. (1/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nové tváře a nové podnikatelské nápady. Kdo přesvědčí pětici náročných investorů a získá až 3 milióny korun pro svůj projekt? Provází J. Pokorný. Režie V. Forst

Čtvrtá řada Dne D začíná a s ní přichází noví investoři. Jací budou? Do čeho investují? A jak si budou rozumět s ostříleným Michaelem Rostockem? Jako první před ně předstoupí odvážná mladá podnikatelka Darina Noviková, která svůj web zaměřila na maminky. TomᚠSladký věří, že barterové obchody mají pořád šanci na úspěch. Vladimír Mužík předvede novou verzi fotbalu pro dva. A na závěr přijde vynálezce Jan Žáček, který už v doupěti jednou byl se svým projektem LED diod v bužírkách. Co přinese tentokrát? A kdo z těchto podnikatelů uspěje a získá peníze, zkušenosti a kontakty investorů? Pořadem provází Jan Pokorný. Účinkují: Michal Hanus, Margareta Křížová, Michael Rostock-Poplar, Petra Rychnovská a John Vanhara.

OdMaminky.cz

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 348
Podnikatel: Darina Noviková
Požadovaná investice: 400 000 Kč
Nabízený podíl: 30 %
Investor: Petra Rychnovská, Margareta Křížová
Klikněte pro větší obrázek

Darina Noviková se na mateřské dovolené rozhodla, že se ve svém podnikání zaměří na maminky. Její slevový portál odmaminky.cz nabízí slevy na zboží nebo služby pro děti. Darina věřila, že při 100 000 návštěvách měsíčně by na reklamě měsíčně vydělala 80 000 korun. Margareta Křížová jí nabídla polovinu. Přidal se k ní John Vanhara se 100 000 za 10 % a vzápětí nabídla Petra Rychnovská 200 000 za 20 %. John Vanhara se v tu chvíli ocitl mimo hru a Darina Noviková tak získala dvě silné investorky.

Skládací autozahrádka

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 206
Podnikatel: Vítězslav Musil
Požadovaná investice: 500 000 Kč
Nabízený podíl: 35 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Vítězslav Musil přišel ukázat svoji skladnou autozahrádku. Jeho zaujetí vlastním zlepšovákem ale při jednání s investory nestačilo. Vítězslav chtěl peníze na pomoc při rozjetí sériové výroby v Číně. I přesto, že některé části zahrádky byly dokonce patentované, Vítězslav neměl podle investorů „smysl pro byznys“, a tak nakonec slyšel pětkrát „Nemám zájem“. „Já mám pocit, že jsme se vrátili v čase do dob, kdy si lidi vyráběli sekačky a další věci vlastními silami,“ shrnula jeho kutilský pokus Margareta Křížová.

eBarter.cz

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 164
Podnikatel: TomᚠSladký
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 10 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

TomᚠSladký přijel se svým internetovým projektem ebarter.cz. I když přísahal, že na Českém trhu nemá konkurenci, investory nepřesvědčil. „To, co vy děláte, je krok zpět možná 20 let,“ vyjádřil se John Vanhara a připomenul, že existují barterové banky a i ty mají problémy fungovat. Na Michala Rostocka působil Tomᚠjako „dobrý člověk se špatným produktem“. Tomᚠnakonec nikoho z investorů nepřesvědčil o tom, že bartery mají dostatečně zajímavou budoucnost. Zvl᚝ když už proinvestoval v projektu velkou sumu peněz a celý milion chtěl investovat do marketingu. „Jestliže chcete vyměňovat cihly za písek, to asi není můj byznys," konstatoval Michael Rostock.

Goalingo

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 208
Podnikatel: Vladimír Mužík
Požadovaná investice: 360 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Prorazit ve světě míčových her se rozhodl Vladimír František Mužík. Vymyslel fotbal, který se hraje jeden na jednoho s mantinely a prvky tenisu a nohejbalu. Investory nepřesvědčil. Neměl dostatečně promyšlený plán návratnosti a investoři shledali v jeho projektu nízké bariéry vstupu konkurence. „Pro mě je to teď spíš loterie a bohužel musím říct, nemám zájem,“ řekl John Vanhara. Pan Mužík prohrál v doupěti 5:0.

Nejúspornější osvětlovací technologie

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 271
Podnikatel: Jan Žáček
Požadovaná investice: 500 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: Michael Rostock-Poplar, John Vanhara
Klikněte pro větší obrázek

Inženýr Jan Žáček byl v doupěti investorů už před třemi lety s projektem svítidel z LED diod. Tehdy neuspěl, ale to ho neodradilo. Nyní se vrátil s propracovanějšími modely a věřil, že tím může změnit svět. Za peníze chtěl založit obchod a výrobu. Své nápady ale neměl patentované, protože na to nemá peníze. Přesto se ale s investory dohodl. John Vanhara a Michael Rostock do jeho nápadu investovali pod podmínkou, že se ukáže při jednání s výrobci osvětlení výjimečnost jeho nápadu. A získali 90% většinu. Jestli je pan Žáček výjimečný vynálezce nebo snílek, zřejmě ukáže jen budoucnost – stejně jako to, zda investoři vložili své peníze do správného projektu.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Radek PavlĂ­k 24. 9. 2018 13:57

  DĹŻvod

  Může mi někdo vysvětlit důvod, proč už pořad není v i-vysílání dostupný?

 • Eduard 27. 4. 2014 11:23

  Na tento projekt nemĂĄte penĂ­ze

  ŘeĹĄenĂ­ globĂĄlnĂ­ho problĂŠmu pitnĂĄ voda pro 2 miliardy lidĂ­,by vaĹĄe penĂ­ze nest…

 • KryĹĄpĂ­n 30. 9. 2012 16:44

  PodnikĂĄnĂ­ v USA zdarma

  DĂ­ky Johne! http://ebook.podnikanivusa.com/download/John_Vahara_Podnikani_v_US…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Největší propadáky
Související pořady