Kdo by si dnes nechtěl přivydělat? Co takhle prodejem vlastního spermatu? Prý tak lze spojit příjemné s užitečným. Jak taková transakce vůbec probíhá?

Prodej spermatu může být i zábava, ale pokud dojde k pronájmu dělohy, snaze prodat ledvinu, plazmu, nebo krev, objevují se otázky. Kam až lze zajít, když je snaha směňovat a rozprodávat části svého těla?

Je nouze těchto lidí opravu taková, že už nemají jiné východisko? Kde je mravní hranice rozprodeje vlastního sebe sama? A stojí to vůbec za to?

Všechny státy Evropské unie se shodují na tom, že lidské tělo a jeho části nesmí být předmětem obchodu. Každá země má ale svou cestu. V sousedním Rakousku je například pronájem dělohy pro náhradní mateřství striktně zakázaný. U nás platí, že co není zakázané, je vlastně povolené. Na černém světovém trhu se prý ročně prodá na 10 000 lidských orgánů, hlavně ledvin. Nejvíc chirurgických zákroků proběhne v Indii, v Číně a v Pákistánu.

Anketa

Zpeněžili byste něco ze svého těla?

31 % 64 hl. krev, plazmu 15 % 32 hl. sperma 7 % 15 hl. mateřské mléko 7 % 15 hl. orgán (prodej) 3 % 6 hl. orgán („pronájem“) 1 % 2 hl. něco jiného / nějak jinak 36 % 74 hl. ne Celkem 208 hlasů
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST *