Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Tsunami vnitrozemských plání Tsunami vnitrozemských plání

Z amerického vnitrozemí přicházejí záběry nápadně podobné těm březnovým z japonského pobřeží. Tornáda pustoší americká města stejně jako tsunami zničilo ta japonská. Američané jsou s hurikány zvyklí žít stejně jako Japonci s otřesy půdy a přívalovými vlnami. Existuje proti tomuto nebezpečí ochrana?

Izraelské páky na USA Izraelské páky na USA

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se během návštěvy ve Spojených státech postavil i prezidentu Baracku Obamovi. Sázel na tamní proizraelskou lobby. Jak tento legendami opředená síla funguje? Jak je organizovaná? Odkud bere peníze a svou moc? A je opravdu tak mocná, jak se všeobecně věří?

Status quo v Libyi Status quo v Libyi

Už přes 2 měsíce stojí na straně povstalců proti Kaddáfímu nejmocnější vojenská organizace světa. Proč není válka v Libyi dávno rozhodnutá? Co Severoatlantické alianci umožňuje Rezoluce RB OSN 1973? Hraje čas pro Kaddáfího nebo jeho odpůrce?

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín