90 minut

13. prosinec 2020

Část: Muf dal do kamínek plasty a zamořil celý palouček. Venku padají černé vločky.

Obsah dílu

Haryho zpívaná reportáž o klukovi Jendovi, co dostal k Vánocům 105 dárků. — Tryskáček se koukal před spaním na strašidlácký film a pak se mu o tom zdálo. — Uhelnice Čmoudivá radí Mufovi, aby si zatopil – když je mu zima. — Muf dal do kamínek plasty a zamořil celý palouček. Venku padají černé vločky. — Muf se vypravil za Pipem, co má radu na všechno včetně problémů se zimou v pokojíčku. — Motýlka Otylka zkouší chodit pěšky. — Filip, Tomáš a písnička o tom, co dělat pro případ, že Ježíšek zapomene na dárky. — Je tu Stříbrná neděle a Jůheláci se chystají zapálit další svíčku na adventním věnci.

Části dílu

00:04
Haryho zpívaná reportáž o klukovi Jendovi, co dostal k Vánocům 105 dárků.
  07:52
  Tryskáček se koukal před spaním na strašidlácký film a pak se mu o tom zdálo.
   16:01
   Uhelnice Čmoudivá radí Mufovi, aby si zatopil – když je mu zima.
    25:17
    Muf dal do kamínek plasty a zamořil celý palouček. Venku padají černé vločky.
     38:45
     Muf se vypravil za Pipem, co má radu na všechno včetně problémů se zimou v pokojíčku.
      48:55
      Motýlka Otylka zkouší chodit pěšky.
       57:00
       Filip, Tomáš a písnička o tom, co dělat pro případ, že Ježíšek zapomene na dárky.
        87:29
        Je tu Stříbrná neděle a Jůheláci se chystají zapálit další svíčku na adventním věnci.
         Přehrát celé video
         Stopáž90 minut
         Další díl
         20. prosinec 2020

         Přehled dílů

          
         Stopáž90 minut

         17. září

         Jů a Hele se ocitnou v Helewoodu a z Mufa se stane slavný režisér Mufellini, točit se bude film Nos na Karlštejně — Fámulka s Otylkou jsou ve při, která z nich by lépe zahrála ve filmu princeznu, Pip už chce mít celé to filmování za sebou — Věštecká koule prozradí Pipetě Mufovy zlobišácké plány, Muf vnucuje Polapilovi roli strašáka, Pipeta Mufa začaruje v obří frňák — Hary Šouman pozval do Brzoránošou Mufrňák, píseň "O čempak sní dírky nosní", text J. Ozoráková, hudba T. Kůgel — Mufrňák se ocitne na voru Drsňačky a chce s ní jet na výpravu, Drsňačce se to moc nezdá, Mufrňák však kýchne a ukáže se, že je skvělým pohonem.. — Pipeta odčarovala Mufa a je dnešním hostem v Brzoránošou, aby všem pustila trailer z nově připravovaného filmu, netočí se Nos na Karlštejně, ale Pirátka z Paloučku 1, na kterém je producentkou — Tomáš s Filipem, Mufem coby babičkou, Fámulou a Tryský zpívají v kině píseň "Jde se do kina", text J. Ozoráková, hudba T. Kůgel — Film se povedl, všichni se radují a loučí! — A pozor, je tu ještě malý závěrečný bonus! Písnička "Jde se do kina" pro velký úspěch podruhé! text J. Ozoráková, hudba T. Kůgel

         17. 9. 2023 na ČT :D
         Stopáž90 minut

         10. září

         Začala škola, a tak Jů s Hele zdraví prvňáčky, a přitom si zavzpomínají na svůj první školní den. — Pip při zalévání jahod omylem pokropí Otylku, Muf skočí na jahody, a aby nebyl vidět, zmenší se, tím se mu ale také zmenší břicho, a tak toho nakonec moc nesní... — Tryský s Tryskáčkem rozjímají nad knihou Mehlo, Šika, Kňuba a Motora, Fámula se přídá a má chuť nebýt stále vzorná. — Jezinka řeší s Drsňačkou její školní docházku, Drsňačka se hájí, ale pak se rozhodne, že se naučí psát. — Jazzajícům se zastekne po škole, Hary je nadšen jejich touhou po vzdělání a vymyslí jim doučování. — Do Brzoráno šou zavítá učitel Slunéčko, který založil hmyzí školu a přijímá nové žáky, Jazzajíci k tomu složí píseň "Učitel Slunéčko sedmitečný" . — Tomáš motýl s Filipem včelou se rozhodou postavit hmyzí školu, Muf chroust s Fámulou včelou jim zdatně pomáhají. — Muf vysvětlí Fámule, že chybami se člověk učí a pak se společně rozloučí!

         10. 9. 2023 na ČT :D
         Stopáž91 minut

         3. září

         Začíná nový školní rok a Hele chce dohnat svá novoroční předsevzetí, jedno z nich je začít běhat. Muf mu doporučí běh s krabicí. — Muf se nacpe do krabice, aby ho Hele doneslo na pouť, Hele si ovšem běh rozmyslí a hází si s Jů s krabicí. — Tryskáček žije ve svém sýrovém světě, Tryský už to trochu leze na nervy, Tryskáček se chlubí, že se dal na fotografování, ale stejně fotí jen sýry. — Jazzajíci se těší na hosta Brzoránošou, Hary pozval největšího cool učitele, písnička o umělé inteligenci. — Do Brzoránošou zavítá samotný Jan Ámos Komenský a je překvapen, že se v metodách vzdělávání příliš nezměnilo — Otylka chce Žánovi Pólovi k narozeninám uplést svetr, ale neumí plést. Pip naštěstí zná pavouka Láďu… — Tomáš a Filip coby učitelé mají spadeno na zlobivá dítka - Mufa a Fámulu, ty je ovšem dostanou. — Polapil s Pipetou probírají, jaké si pořídit zvířátko, nemohou se shodnout, a tak se nakonec rozhodnou zajít do útulku.

         3. 9. 2023 na ČT :D
         Stopáž90 minut

         31. srpen

         Jů a Hele se radují z dortu, který Pipeta upekla na oslavu 10 let Déčka. Muf ho však zevnitř vyjedl. Teta Pipeta ho za trest v dort promění. — Pip a Otylka nafukují balńky na olsavu a radují se, že televize má zase šťávu a Černobíl je poražen. Pipeta je žádá, aby pohlídali Mufodort a Polapil jim nabízí pomoc s nafukováním balónků. — Tryskomyši věší plachtu se slavnostním nápisem, tahá každý jiným směrem a Tryskáček končí zavitnutý v plachtě. — Drsňačka si stěžuje, že ji na olavu nikdo nepozval, předstírá, že je jí to jedno. Přilétá Fámula s pozvánkou. Drsňačka je dojatá - ale drsně! — Brzoránošou. Zajíci by rádi snědli přinesený dort, ale ukazuje se, že je to dnešní host - Mufodort. Ten slibuje, že se polepší, a tak ho ho Hary proměňuje zpátky v Mufa. — Mufikanti a všichni ostaní pějí na oslavu Déčka píseň Pět strun úplně stačí, hudba Jiří Šlitr, text Jiří Suchý. Dojemná mávačka.

         31. 8. 2023 na ČT :D
         Stopáž91 minut

         27. srpen

         Drsňačka připravuje proměnu letního tábora Drsňačky Ukrutné na zlobišáckou školu. Zkouší předmět Zvonění a jmenuje sebe ředitelkou a Mufa svým zástupcem. — Drsňačka recituje báseň, dává Mufovi pětku a sama dostává pětku podtrženou a s hvězdičkou. — Jů a Hele se radují z úrody cuket. Polapil jednu vyžebroní pro Pipetu. — Tryskáček se přejedl zapečených cuket od Pipety. Tryský hltá knížku Mehlo, Šika, Kňuba a Motora Olgy Stehlíkové. Tryskáček si k tomu dává nášup cuket. — Jazzaječí kapela pěje píseň Houslový klíč, hudba: Tomáš Kůgel, text Jana Ozoráková — Brzoránošou. Hostem je paní Tužka. — Mufikanti. Tentokrát coby poněkud neschopní alchymisté způsobí výbuch za zpěvu vynálezecké písně Ono to není vůbec snadné - hudba Petr Hapka, text Petra Rada. — Mufóry. Mufovi se nedaří fóry, neboť ho napadl Černobíl. Ale spolu s dětmi mu dokážou zatnout tipec.Vtipně připomíná, kde nalézt pravidla letní soutěže a loučí se s diváky.

         27. 8. 2023 na ČT :D
         Stopáž90 minut

         20. srpen

         Jů, Hele a Polapil letí balónem na výlet do Paříže, avšak omylem přistanou na poušti Gobi. — Na Gobi trůní bájný červ Olgoj Chorchoj a zpívá si. — Muf v převlečení za muchomůrku vytrestá uličníka Pepu Postracha, který ze zlomyslnosti kope do hub. Houby a strůjce nápadu Pip se radují. — Mufóŕy a Mufánkův kameňák — Brzoránošou. Hary chystá květiny pro hosta - kněžnu Libuši. Hostem je kněžna Libuše. — Brzoránošou. Hostem je kněžna Libuše. Počítá věže Prahy stověžaté a vyvěští svou kytici. — Drsňačka ve svém prázdninovém táboře chystá noční hru a učí Fámulu strašit. Zjeví se strašidla Barbuchové - Mufikanti. Písnička Barbucha, hudba a text Tomáš Kočko. — Tryskomyši opět neotřele připomínají letní prázdninovou soutěž.

         20. 8. 2023 na ČT :D
         Stopáž90 minut

         13. srpen

         Hele zkouší namalovat obrázek levou rukou. Jů by také rádo vyzkoušelo něco podobného. Domluví se na partii líného tenisu. — Jů a Hele zkoušejí hrát líný tenis levou rukou, ale moc se jim nedaří. — Polapil omylem vypije omlazující lektvar, ktarý uvařily Pipeta s Otylkou a promění se v mimino — Polapil terorizuje svým křikem obyvatele Paloučku, Pipeta ho promění zpátky — Brzoránošou navštěvují na etapy nohy a tělo omylem rozpůleného kouzelníka Dusbaby z Chomutova. Snaží se vzájemně najít. — Tryskáčka nic netěší a nebaví, asi mu Černobíl vysál šťávu. Společně s Tryský vyzývaj děti k účasti na letní hře, aby jim pomohly. — Mufikanti. Filip má noční můru - stal se Otesánkem a pojídá každého, koho potká. — Jů a Hele jsou rádi, že vyzkoušeli dělat věci levou rukou. Kamarádi, máme vás rádi, ať děláte věci pravačkou nebo levačkou!

         13. 8. 2023 na ČT :D
         Stopáž90 minut

         6. srpen

         Jů a Hele hrají v bazénku Člověče nezlob se a těší se na turnaj s Jezinkou. Mufovi se nechce, protože nerad prohrává. — Otylka s Pipem zalévají květiny a čtou knížku Vílí pohádky od Daniely Dyntarové — Tryskouni s Fámulou vaří malinovou šťávu, aby pomohli telce. — Drsňačka s Vodníkem honí z vody děti, které ještě neumějí plavat a nabádají diváky, aby se to rychle naučili. — Brzoránošou. Hary uvádí hosta, zajíci mu na uvítanou hrají píseň Upíři. — Brzoránošou pokračuje. Zajíci se vrátili, omyl je vysvětlen, ale z rozhovoru nic není, Liška už spěchá na ples. — Mufikanti. Píseň Na zahrádce. V závěru zahradníci zaženou česnekem Mufa převlečeného za upíra. — Turnaj v Člověče nezlob se slavně vyhrálo Hele.

         6. 8. 2023 na ČT :D
         Stopáž90 minut

         30. červenec

         Hele při kouzelnickém pokusu vypije Jůovo kakao a navrch rozbije jeho hrneček. Když zapírá, omylem provede opravdové kouzlo, ale neví jak. — Mufóry — Tryskáčci na exotické dovolené namísto exotických živočichů potkávají Otylku a Pipa. — Brzoránošou. Hary uvádí hosta písní Zapínací, hudba Tomáš Kůgel, text Petr Sarvaj — Brzoránošou. Hary vede veselý rozhovor se snaživým, leč suchým komikem, Suchým zipem. — Muf se snaží oblafnout Polapila a vydává se kastelána. Polapil ho však tak zmate, že namísto, aby ho Muf pumpnul o peníze za lístek, vnutí mu ho zdarma a ještě mu dá své vlastní cukrovinky. — Mufikanti hledají v noci u rybníka strašidlo. Písnička Vyděšené strašidlo, hudba František Svojík, text Vladimír Fojt. — Kluci jedou autem zachránit telku, ale dojde jim benzín - asi ho vysál Černobíl. Málo naplat, pomoct budou muset diváci!

         30. 7. 2023 na ČT :D
         Stopáž90 minut

         23. červenec

         Muf dostane úžeh a vidí bubáky — Muf musí pelíškovat a Jůheláci mu vyprávějí pohádku… — Muf myslí, že Jůheláci jsou Mufožrouti... — Brzoránoshow, ve které je Hary sám sobě hostem a zpívá "Suchou píseň"... — Polapil čte knihu o kocourovi jménem Tibles... — Tryskomyši mají vzkaz od princezny Prgy… — Mufikanti a písnička o tom, že všichni jsou už v Mexiku… — Jůheláci se chystají na višně…

         23. 7. 2023 na ČT :D

         Napište nám