Kulturama

18. květen 2013

Část: Výstava 16 - 20 000 Hz

Obsah dílu

Monika Načeva — Výstava „Zloději ptáků“ — Cena Marka Ravenhilla — Kniha týdne: „Návštěva malé smrti“ — Výstava 16 - 20 000 Hz — Klip týdne: „Space Oddity ve skutečnosti“

Části dílu

00:56
Monika Načeva
  Monika Načeva vydává novou desku s názvem Milostné sbírky. Na svém sedmém albu spolupracovala se spisovatelkou Sylvou Fischerovou, která se ve svých textech zamýšlí nad pocity ženy po čtyřicítce.
  03:53
  Výstava Zloději ptáků
   Kulturama dále navštívila Chemistry Gallery, kde vystavuje Tomáš Jetela cyklus obrazů s názvem Zloději ptáků. Inspiroval se estetikou filmů noir a dávným osobním setkáním s pouličním násilím.
   09:19
   Cena Marka Ravenhilla
    Cena Marka Ravenhilla za inscenaci nejlepšího současného textu putuje do ostravské komorní scény Aréna. O dramatu o Josefě Slánské jsme si povídali s režisérem Ivanem Krejčím.
    15:02
    Kniha týdne: Návštěva malé smrti
     Knihou týdne je Návštěva malé smrti, která ukazuje, jak se dá těm nejmenším vysvětlit téma největší ? lidská smrt.
     18:08
     Výstava 16 - 20 000 Hz
      Zvuk se dá zhmotňovat a zobrazovat. To dokazuje výstava 16 – 20 000 Hz v pražské Meet Faktory. Vystavuje zde třináctka autorů, někteří z nich svá díla připravili přímo pro smíchovskou uměleckou křižovatku.
      21:52
      Klip týdne: Space Oddity ve skutečnosti
       Kulturamu končíme klipem týdne, jehož autorem je astronaut, velitel Mezinárodní vesmírné stanice Chris Hadfield. V dech beroucím videoklipu, natáčeném ve stavu beztíže, se loučí s pobytem na stanici slavnou písní Davida Bowieho Space Oddity.
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       25. květen 2013

       Kulturama na sociálních sítích

       Napište nám