Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty

Grammy za nejlepší desku a Brit Awards jako nejlepší kapela. Mumford and Sons posbírali všechny velké hudební ceny a přijeli zahrát do Prahy. Vyprodaný velký sál Lucerny zpíval texty s britskými muzikanty od první písničky. Víc v reportáži Petra Meškána. Hostem ve studiu je herečka a ředitelka pražské Fidlovačky Eliška Balzerová. Hraje hlavní roli v divadelní adaptaci Babičky Boženy Němcové. Obrazy a sochy Jaroslava Róny – zakladatele skupiny Tvrdohlaví nebo herce a básníka divadla Sklep – teď vystavuje Špálova galerie v Praze. Představuje jeho práce, které vznikly během posledních tří let. Do jednoho z jeho ateliérů i na výstavu se s ním vydala Lucie Klímová. V rubrice – kniha týdne- představíme Davida Mitchella a jeho Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta.

Kulturama představí hudební novinku tohoto týdne album kapely Bon Jovi What About Now. V červnu přijedou i do Prahy album koncertně představit.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • David Mitchell přichází s historickým románem v exotickém hávu

  18. 3. 2013

  Právě vyšel český překlad knihy The Thousand Autumns of Jacob de Zoet/ Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta britského spisovatele Davida Mitchella. Jeden z nejvýraznějších anglických autorů z generace dnešních čtyřicátníků není českému čtenáři neznámý. Popularitu mu získal především Atlas mraků, který se dočkal filmové podoby, ale i román Třináct měsíců, který byl nominován na prestižní britskou literární cenu Costa.

 • Klip týdne: Bon Jovi / Because We Can

  17. 3. 2013

  Kapela Bon Jovi vydává nové (v pořadí dvanácté) album What About Now a v červnu přijede i do Prahy desku koncertně představit. Klip k písničce Because We Can je sice titulován coby klip týdne, jestli je to však díky jeho kvalitám, musíte ale posoudit sami. Natočila formace kvalitní reprezentativní video, nebo jde jednoznačně o "břečku"?

 • Babička, energická to žena

  13. 3. 2013

  Praha - Na Staré bělidlo se proměnila už nejedna divadelní scéna, nejnověji zve do ratibořického kraje pražské Divadlo Na Fidlovačce. Babičku, hlavní postavu knihy Boženy Němcové, tu hraje Eliška Balzerová. Jako padesátiletou energickou ženu, jakou také, podle režiséra Jana Jirků, Babička je.

 • Mumford & Sons mají splněno: Praha je miluje

  7. 3. 2013

  Praha – Cena Grammy za desku Babel a zároveň vítězství v Brit Awards – hvězda kapely Mumford & Sons stoupá strmě vzhůru. Folk-rocková formace, která se nyní stává senzací, včera vyprodala Velkou Lucernu. Stejně jako ve světě si české fanoušky získala civilností a muzikantskou hravostí.

 • Ceny Brit Awards získali Mumford & Sons, Sandéová, Howard, Adele a Coldplay

  20. 2. 2013

  Londýn - Na dnešním udílení britských hudebních cen Brit Awards byla vyhlášena nejlepší skupinou folk-rocková čtveřice Mumford & Sons. Nejlepší zpěvačkou je pak Emeli Sandéová a nejlepším zpěvákem Ben Howard, který byl označen i za britský objev roku. Cenu za nejlepší singl obdržela podle očekávání britská zpěvačka Adele s písní Skyfall ze stejnojmenné filmové bondovky. V kategorii nejlepší živé vystoupení pak uspěla alternativní rocková skupina Coldplay.

 • Jon Bon Jovi - rocker s krásnými vlasy

  2. 3. 2012

  Washington - Na rozdíl od desítek podobných skupin se Bon Jovi nestali pouze záležitostí jedné sezony. Z nablýskaného amerického pop rocku a kapely, jejíž plakáty patřily k nezbytnému inventáři pokojíků nezletilých dívek, dokázali muzikanti "dospět" a zaujmout i náročnější publikum. Lídrem a zpěvákem kapely je již tři desítky let Jon Bon Jovi.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 30 minut – P
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme.

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu