Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Český design v Paříži; Galerie Artwall; Kniha To je otázka; Nebe nad Berlínem

Kulturama začíná ohlédnutím za českou účastí na pařížském veletrhu designu Maison et Objet. Hlavním tématem celého pořadu je nová výstava Galerie Artwall, která vystavuje obrazy přímo na zdech pražského nábřeží. O kontroverzní výstavě diskutuje moderátor s jejím autorem Lukášem Houdkem a výtvarníkem Milanem Mikuláštíkem. Kulturama dává prostor i kurátorovi výstavy Petrovi Motyčkovi, který se v předtočeném rozhovoru zamýšlí nad uměním ve veřejném prostoru. Knihou týdne je filosofická kniha pro nejmenší čtenáře s titulem To je otázka. Kulturama končí reportáží o divadelní inscenaci Nebe nad Berlínem pražského Švandova divadla.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Jostein Gaarder: Odkud a kam jdeme? To je otázka!

  11. 2. 2013

  Odkud a kam jdeme? Byl svět odjakživa? Bude dál existovat, až tu nebudu? Takové a další otázky tvoří novou knihu Josteina Gaardera. Knížka To je otázka obsahuje pouze otázky a ilustrace, jejichž propojením se zjevuje příběh, který otevírá hluboká filosofická a teologická témata i malým dětem. Každá otázka navozuje okruh dalších a dalších témat, o nichž si může povídat celá rodina.

 • Na pařížském Maison et Objet nechyběli ani Češi

  11. 2. 2013

  Paříž - Sklo, svítidla, židle, ale taky třeba venkovní lavičky zastupovaly Českou republiku na pařížském veletrhu Maison et Objet neboli Dům a objekt. Vypravila se na něj i Lucie Klímová, díky její reportáži se můžete ohlédnout za českou účastí na této prestižní přehlídce, která skončila 22. ledna.

 • Poválečný odsun Němců: Znásilněná Barbie a Ken se samopalem

  6. 2. 2013

  Praha - Panenka Barbie znásilněná na ulici, Ken se samopalem v ruce. Konkrétní případy trýznění německých obyvatel při jejich divokém odsunu z českého území zachycuje série dvaceti pěti fotografických rekonstrukcí Lukáše Houdka. Výstava Umění zabíjet bude od čtvrtka sedmého února k vidění na Artwall nad pražským vltavským nábřežím a v přízemí Národní technické knihovny.

 • Nebe nad Andělem, Wenders na divadle

  19. 1. 2013

  Ne že bych chtěl hned vychovávat děti či zasadit strom, ale... třeba jen vrátit se po dlouhém dni domů a nakrmit kočku. (...) Konečně tušit, "tušit! a ne pořád jen "všechno vědět", říká anděl ve hře Nebe nad Berlínem. Divadelní představení inspirované slavným filmem Wima Wenderse uvede pražské Švandovo divadlo 19. ledna v premiéře.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu