Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty

Prahu navštívil v rámci Komiksfestu James O´Barr, tvůrce legendami opředené Vrány. Kultovní grafický román napsal, aby se zbavil pocitu viny nad smrtí své snoubenky, kterou srazil opilý řidič. Autor nám v rozhovoru prozradil, že ani po 30ti letech pro něj Vrána není uzavřenou kapitolou.

V roce 2003 udělali ze srdce Jiřího Davida nad Pražským hradem otazník. Asi největší ohlas umělecko-aktivistické skupiny Ztohoven měl zatím projekt Mediální realita, kdy v přímém přenosu České televize nechali v Krkonoších vybouchnout atomovou bombu. Na festivalu dokumentárních snímků v Jihlavě odhalili svoji identitu, když představili dokument s kafkovským názvem Občan K. Stejně tak ve studiu Kulturamy.

Surrealismus není mrtvý. Živoucím důkazem tohot tvrzení je výtvarník a filmař Jan Švankmajer. A tak se nechte vtáhnout do jeho výstavy v pražském Domě u kamenného zvonu, kde vás provede osobně.

Vůbec poprvé v novodobé historii umožnila Česká filharmonie jinému souboru mít vlastní abonentí řadu koncertů. Oním souborem je Collegium 1704, jedno z nejlepších světových těles interpretujících barokní hudbu. Víc už ve studiu s jejím uměleckým vedoucím Václavem Luksem.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu