Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty

Vyhořelý Veletržák
Veletržní palác začíná novou sezónu výstavou Dominika Langa Šetření příčiny. Lang rekonstruuje situaci z roku 1974, kdy palác vyhořel, a otvírá otázku – co s ním dál. S dominikem Langem i ve studiu Kulturamy.

Marzi
Komiks o životě v Polsku v 80. letech ukazuje i to, jak Poláci v té době vzhlíželi k Československu jako k zemi blahobytu. O srovnávání poměrů v bývalých komunistických zemích s historikem Rudlofem Vévodou

Deset let v Luxoru
Největší knihkupectví v ČR NeoLuxor slaví deset let existence, jak ovlivnilo český trh s knihami.

Cena KK: Herci
Václav Holanec píše deset let scénáře k filmům a seriálům. Teď vychází jeho první román, který vyhrál Cenu Knižního klubu. O čem pojednávají jeho Herci?

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Tak nám shořel Veletržní palác

  7. 9. 2012

  Praha - Požár pražského Veletržního paláce v roce 1974 inspiroval výtvarníka Dominika Langa k vytvoření uměleckého díla s názvem Šetření příčiny. Mladý výtvarník se v něm zamýšlí nad tím, jak mohlo být torzo budovy využito po požáru. Instalace je od 7. září vystavena ve Veletržním paláci.

 • Kreslený pád polského komunismu vychází v češtině

  4. 9. 2012

  Varšava - Polsko mezi Jaruzelským a Walęsou očima malé holky. To je téma a podtitul komiksové knihy Marzi 1984-1987, která neotřele zachycuje klíčové okamžiky 80. let v zemi našich severních sousedů. Pozornost vzbudila už v prvním, francouzském vydání - teď vychází v českém překladu.

 • Knižní klub ocenil Herce

  4. 9. 2012

  Praha - Literární cenu Knižního klubu, udělovanou dosud nevydaným dílům, získal román Herci scénáristy a prozaika Václava Holance. Děj knihy se odehrává v prostředí velkého pražského divadla. A přestože se třikrát vrací do roku 1956, nejedná se o historický příběh, ale o látku, která se originálně vyjadřuje k současnosti, o dílo, které nahlíží novodobou historii z nečekané perspektivy, shodli se porotci literární soutěže.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu