Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty

Návrat Jiřího Bartošky na divadelní prkna
Herec Jiří bartoška se po delší odmlce vrací na divadelní prkna. A to sice v nové divadelní komedii Moje hra, kterou do svého repertoáru zařadilo pražské divadlo Kalich. Režie se ujal Jan Kačer. Po boku Jiřího Bartošky se v hlavních rolích představují třeba Nina Divíšková, Zuzana Bydžovská nebo Jana Janěková.

Knižní novinka Alexe Švamberka o britském punku
Sex Pistols, Exploted, Clash nebo UK Subs sice reprezentují britský punk, ale jeho scéna je mnohem širší. Kniha rozhovorů Alexe Švamberka s výstižným názvem No Future zachycuje vývoj této ostrovní scény. Není totiž zdaleka jen o hudbě, ale hlavně o názorech a touze žít po svém.

Výstava Barbory Kysilkové
V Berlíně, mecce současných mladých tvůrců, žije a tvoří už 5 let česká umělkyně Barbora Kysilková. Intimní scény každodenního života zvěčňuje olejem nejenom na plátně, ale i mramorových deskách. V Kulturamě představí i probíhající výstavu v pražské galerii Miro.

Jak dopadla Asanace Na zábradlí?
Architekti, láska, nenávist… S tímto podtitulem uvádí Divadlo Na zábradlí hru Václava Havla Asanace, kterou napsal v roce 1987. Pohled divadelních kritiků hodnotí nastudování režisérem Davidem Czesanym.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Bartoška je ve "své" hře za nebožtíka

  25. 1. 2012

  Praha – Šest žen – Mladá paní, Paní Matka, Ordinérní blondýna, Bejvalka, První láska i Poslední omyl – se sejdou na smuteční slavnosti za Mistra Jankulovského. Mají možnost, která by se jim mimo divadelní jeviště těžko naskytla – ledacos si se zesnulým spisovatelem vyříkat. Autorský debut režiséra Petra Novotného Moje hra zařadilo v režii Jana Kačera a s Jiřím Bartoškou v roli nebožtíka na svůj repertoár pražské Divadlo Kalich.

 • Drobná nenápadná voyerka Barbora Kysilková

  24. 1. 2012

  Praha – V pražské galerii Miro vystavuje mladá česká umělkyně žijící a tvořící v Berlíně Barbora Kysilková. Intimní scény každodenního života zvěčňuje olejem nejenom na plátně, ale i na mramorových deskách. Jako jedna z mála umělců se věnuje figurativní malbě.

 • Punk není mrtev, i když není nejzdravější

  23. 1. 2012

  Praha – Nejen o hudbě, ale hlavně o idejích, snaze být nezávislý a vyjadřovat se po svém bez omezení je nová publikace Alexe Švamberka nazvaná No Future, která se zaměřuje na britský punk. Knížka v rozhovorech s klíčovými protagonisty scény zachycuje vývoj ostrovního punku od pub rocku až ke grind coru Napalm Death i pohled muzikantů na tvorbu a její dopad. Ukazuje význam provokace i vzpoury proti zavedeným normám.

 • Czesany Havla nedorostl

  14. 1. 2012

  Divadlo Na zábradlí uvedlo nedlouho po smrti Václava Havla jeho hru Asanace, kterou napsal v roce 1987. To, že divadlo sáhlo po Asanaci nyní, je možná největší devizou této inscenace. Nejen, že tematicky zapadá do dramaturgického cyklu letošní sezony s názvem Čí je to město?, navíc je obsahově stále aktuální (v současné době k naší škodě možná více než např. těsně po roce 1989, kdy ji uvedlo Realistické divadlo), navrch k tomu smrt autora uvedení hry zařadila do sice smutného kontextu, leč její aktuálnost jen posílila.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu