Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty.

Hostem Kulturamy je operní zpěvačka Dagmar Pecková, která v rámci svých narozenin natočila biografický dokument Letenka do ráje. Kontroverzní fotograf David LaChapelle vystavuje v pražském Rudolfinu. O tom jak ho vnímají domácí odborníci je reportáž Evy Spáčilové. Zpěvačka Yvonne Sanchez je dalším hostem Kulturamy. Natočila živé album zaměřené převážně na jazzovou klasiku. Reportáž Petra Viziny je o albu, které zachytilo atmosféru na koncertech písničkářů Šafránu v 70. letech. Poprvé vyšlo až nyní, původní nahrávku nechal režim zničit.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Tak pravil LaChapelle

  6. 12. 2011

  Praha - Výstavu děl amerického fotografa Davida LaChapella, která zahrne v reprezentačním průřezu nejdůležitější období a milníky jeho tvorby, nabídne Galerie Rudolfinum. David LaChapelle, jenž svá díla osobně v Praze představí, se proslavil především portréty známých osobností z filmové a hudební scény. Skrze své fotografie kritizuje konzumní společnost a úpadek víry. Postupně vytvořil svůj nezaměnitelný a na první pohled rozpoznatelný styl.

 • Archu provoní Šafrán

  3. 12. 2011

  Praha - V pražském Divadle Archa dnes zahrají legendy českého písničkářství. Vlasta Třešňák, Vladimír Merta, Dáša Voňková, Jaroslav Hutka, Zuzana Homolová a Petr Lutka tak obnoví na jeden večer neoficiální sdružení Šafrán u příležitosti souhrnného vydání dobových nahrávek tohoto vydavatelství. Legendární album vychází vůbec poprvé po pětatřiceti letech a v původní podobě. První vydání v desítkách tisíc kusů totiž putovalo do stoupy.

 • Pecková si pořídila Letenku do ráje

  1. 12. 2011

  Praha – Intimním portrétem, v němž o sobě, své kariéře i pěvecké krizi s otevřeností vypráví známá česká mezzosopranistka Dagmar Pecková, je nový dokument Letenka do ráje. Snímek natočil Zbyněk Cyril Mikulík v koprodukci s Českou televizí. Vznikl u příležitosti letošních 50. narozenin Peckové a 30. výročí její profesionální kariéry. Televizní premiéru bude mít dokument 17. prosince od 20:50 na ČT2.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu