Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty.

S Kulturamou se tentokrát vydáme do Berlína, kde vrcholí 61. ročník mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Ale nezůstane jenom u filmu, podíváme se i do galerií.

Češi na Berlinale
Ani letos se české filmy nedostaly do hlavní soutěže, v nesoutěžní sekci Forum měla ale česká kinematografie hned tři zástupce. Erika Hníková představila dokument Nesvatbov, Václav Kadrnka film 80 dopisů, který se vrací do českých 80. let a jemuž na svět pomohly i peníze získané na Berlinale. Světovou premiéru měl v Berlíně slovensko-český film Zuzany Liové Dům. O filmu Dům budou ve studiu hovořit herci Miroslav Krobot a Taťjana Medvecká.

Bolf v Berlíně: Don’t Look Now
V berlínské pobočce Galerie Jiřího Švestky na Zimmerstraße vystavuje český malíř Josef Bolf. Výstava nese název Don’t Look Now, což je přímý odkaz na dnes již klasický horor Nicolase Roega ze 70. let, který byl před časem v anketě magazínu Time Out vyhlášen nejlepším britským filmem všech dob. Bolfovy obrazy, které v přímé i nepřímé inspiraci udržují temnou, téměř lynchovskou atmosféru filmu, vyvolávají v Berlíně rozporuplné, a tedy inspirativní reakce.

V ateliéru u?
Podívali jsme se i do jednoho berlínského ateliéru. Sídlí v bývalém vydavatelství Ullstein a tvoří v něm řecký umělec Dimitris Tzamouranis a mladá česká výtvarnice Barbora Kysilková. Několik jejich prací právě vystavuje i pražská galerie Miro.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu