Tep 24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

2. dubna si svět připomíná problémy lidí s poruchami autistického spektra, kterými trpí až procento populace. Podíváme se, co všechno jejich život obnáší a v čem se odlišují. Vyvrátíme taky zažité mýty o autismu.

Autismem – vrozenou poruchou mozkových funkcí – v Česku trpí v průměru každé dvousté narozené miminko. Diagnostikuje se do třetího roku života a projevuje se tak, že dítě dobře nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá.Děti s autismem potřebují mnohem víc pozornosti a výchova je velmi obtížná. Úskalí rodičovství odkrývají Monika Pazderníková a její čtyřapůlletý syn Vojta.Lidé s Aspergerovým syndromem se často setkávají s nepochopením okolí. Onemocnění se nazývá v nadsázce jako autismus pravé hemisféry a projevuje se problémy s komunikací a v sociálním chováním. Takoví lidé se velmi obtížně vžívají do pocitů i myšlení druhých a mají problémy si udržet práci.

Přehrát video

Obsah pořadu

foto: Pavel Sonnek, Tomáš Pěkný a Petr Merta

Diskuse diváků
 • 21. 2. 2020 14:27

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Veronika 30. 12. 2019 19:29

  Prosba

  dobrĂ˝ den volám sa Veronika mám 21rokov pochádzam zo slovenska konkrĂ©tne z okr…

 • Václav 9. 9. 2019 16:27

  Práce na dole, (prašnost)

  Dotaz: práce v prašném prostředí v uhelném dole je příčinou CHOPN . Děkují

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zpravodajství