Mimo rámec

6. prosinec 2010

Část: Soubor Dowland Project

Obsah dílu

Magdalena Kožená v Holešově — Take 6 — Haasovo kvarteto — Kolekce skladeb Karneval zvířat — Soubor Dowland Project — Ukázka z pražského koncertu Joe Cockera

Části dílu

00:17
Nové CD Lettere Amorose Magdaleny Kožené
  Na festivalu v moravském Holešově předvedla úplně nové CD Lettere Amorose Magdalena Kožená. Kolekci písní ze 16. a 17. století nahrála se souborem Private Musicke, vedeným Rakušanem Pierrem Pitzlem. Kytaristou, který se, jak sám říká, inspiroval Nirvanou, a se skvěle zpívající moravskou mezzosopranistkou předvádí, že grunge vznikl už ve středověku.
  03:48
  Take 6
   V kulturním domě na Vinohradech vystoupili neskuteční Take 6 se svým vánočním programem The Most Beautiful Time Of The Year. Ale došlo i na hip hopové ohlasy. Take 6 nám také vyprávěli, jak cvičívali v koupelně.
   06:08
   Haasovo kvarteto
    Haasovo kvarteto získalo francouzskou prestižní cenu Diapason D'Or za nahrávku Dvořákových kvartetů pro Supraphon. Svou radost přijeli sdělit do Prahy. A zahráli skvěle - jak to prostě umí.
    07:28
    Kolekce skladeb Karneval zvířat
     Camille Saint-Saëns napsal svou kolekci skladeb Karneval zvířat jako hříčku a pak byl sám zaskočen jejím mimořádným úspěchem. Českou verzi pro ČNSO opatřil krátkými básnickými hříčkami Jiří Dědeček natolik kongeniálně, že publikum se mohlo utleskat a radost měl i přednášející Vladimír Brabec s dirigentem Liborem Peškem.
     10:13
     Soubor Dowland Project
      Festival Struny podzimu přivezl málo nápadný soubor Dowland Project, který, jak název praví, uvádí skladby tohoto středověkého trubadúra. V úpravách s hostujícím vynikajícím jazzovým basklarinetistou Johnem Surmanem potěšily skladby i diváky v důstojném Týnském chrámu.
      12:32
      Ukázka z pražského koncertu Joe Cockera
       A na závěr si dáme malou ukázku z pražského koncertu Joe Cockera. Jako vždy uměřeného, příjemného a perfektního.
       Přehrát celé video
       Stopáž15 minut
       Další díl
       29. leden 2011

       Napište nám