Mimo rámec

4. březen 2012

Obsah dílu

54 v Rudolfinu — Symfonie Gustava Mahlera v Obecním domě — Český chlapecký sbor v USA — Zuzana Lapčíková a Josef Fečo — Uri Cain v Praze

Části dílu

00:42
54 v Rudolfinu
  Na úvod zajdeme do Rudolfina, kde Dánsko oslavilo své předsednictví v EU mimořádným koncertem. Dánský rozhlasový bigband, Symfonický orchestr Českého rozhlasu a autor repertoáru, americký kytarista John Scofield pod vedením dirigenta Vince Mendozy představili hudbu z Grammy oceněné nahrávky s názvem 54.
  03:06
  Symfonie Gustava Mahlera v Obecním domě
   O kousek dál, ve Smetanově síni Obecního domu, hrál v rámci mahlerovské série Český národní symfonický orchestr pod vedením šéfdirigenta Libora Peška 3. symfonii Gustava Mahlera. S hostující Dagmar Peckovou. Krásná hudba v adekvátní interpretaci.
   06:15
   Český chlapecký sbor v USA
    Otakar Svoboda vyrazil s Českým chlapeckým sborem na prestižní turné do několika měst Spojených států. Sbormistr Jakub Martinec už dlouho ví, jak zaujmout nejen americké publikum a dovedl svůj skvěle připravený Český chlapecký sbor až k prestižnímu vystoupení na konferenci amerických sborů v Madisonu. A nejen tam.
    09:43
    Zuzana Lapčíková a Josef Fečo
     Zuzana Lapčíková a Josef Fečo se na desce Černobílá, kterou pokřtili v pražské Akropoli, věnovali fúzi jazzu a moravské lidové hudby, a také inspiraci Leošem Janáčkem. Vydařený výsledek této spolupráce vám představíme.
     12:05
     Uri Cain v Praze
      Stejně jako pražskou návštěvu universálního pianisty a skladatele Uriho Caina, který do Prahy přivezl své trio a zahrál skladby z repertoáru nové desky Sirene.
      Přehrát celé video
      Stopáž15 minut
      Další díl
      1. duben 2012

      Napište nám