Nahrávám video
Mimo rámec

27. květen 2012

Obsah dílu

Jazzové trio Medeski — Richard Strauss v podání ČNSO — Carla Bley a její trio — Postklezmerský soubor Cukunft — Trio Roberta Balzara s Danem Bártou

Části dílu

00:16
Jazzové trio Medeski
  Květnový Mimo rámec začíná pěkně ztvrda. Americké jazzové trio Medeski, Martin and Wood nasadilo takový nářez, až se bývalá jatka - nyní klub Meetfactory - nejspíš rozpomněla na zašlou slávu.
  03:20
  Richard Strauss v podání ČNSO
   Ani Richard Strauss nepsal zrovna hudbu k odpočinku. Nasazení a dravost, jakou předvedl ČNSO vedený Liborem Peškem ve večeru jeho hudby, konkrétně v Donu Juanovi, byly příkladné.
   06:43
   Carla Bley a její trio
    Do úplného klidu vstoupí pořad třetím příspěvkem - do Přerova jsme přijeli zaznamenat úplně první koncert americké osobnosti jazzové kompozice a piana, 76leté Carly Bley a jejího tria v Česku. Nostalgické ohlédnutí.
    08:46
    Postklezmerský soubor Cukunft
     Polsko dodalo do Španělské synagogy v Praze speciální postklezmerský soubor Cukunft. Jak protagonisté říkají, dívají se na židovskou hudbu dnešníma očima.
     10:13
     Trio Roberta Balzara s Danem Bártou
      A závěrem opět krátký pohled na přerovský aperitiv jazzového festivalu. Před Carlou Bley vystoupilo trio Roberta Balzara s Danem Bártou a zabývali se svým albem Theyories. Vhodně doplnili kvalitní úroveň toho večera i našeho magazínu. Dívejte se v neděli po poledni na ČT2.
      Přehrát celé video
      Stopáž15 minut
      Další díl
      24. červen 2012

      Napište nám