16 minut

24. listopad 2012

Obsah dílu

Zpětné zrcátko — Vycházky s Václavem Chaloupkem: Listopad — Miniparlament: Sportovní kroužky — Reportáž: Národní parlament dětí a mládeže — Koncert pro Ilju Hurníka

Části dílu

00:40
Zpětné zrcátko
  S Petrem Kopeckým si připomeneme důležité události uplynulého týdne. Naši tenisté vybojovali Davisův pohár, a to podruhé v historii po 32 letech. Jiné ocenění za pomoc lidem ve vašem okolí získalo pět nejlepších projektů, které jste přihlásili do soutěže Brána k druhým. Kluby, oddíly a skupiny přátel, které udělaly dobrý skutek, vyhrály setkání se známými osobnostmi, prohlídku Národního technického muzea a Českého rozhlasu. V průjezdu Staré radnice je už zase k vidění vycpaný krokodýl zvaný Brněnský drak. Proč i v 21. století žije miliarda lidí v bídě? Do projektu Evropské vysílací unie Proč chudoba? se Česká televize zapojí vlastním dokumentem
  03:00
  Vycházky s Václavem Chaloupkem: Listopad
   Blíží se konec listopadu, a to znamená, že se příroda chystá na zimu. Možná jste někdy měli možnost donést krmení lesní zvěři, možná to pro vás bude v dnešní vycházce s Václavem Chaloupkem premiéra. A možná si najdeme i nějakou zkamenělinu.
   05:57
   Miniparlament: Sportovní kroužky
    Tentokrát se seznámíte s další čtveřicí našich miniposlanců. A koho tedy dnes uvidíme? Anetu, Johanku, Richarda a Andreu. A hodnotit je přímo ve studiu budou diváci z Národního parlamentu dětí a mládeže. Jako první vystoupí s návrhem jak zvýšit sportovní aktivitu ve školách dvanáctiletá Aneta z Kolína.
    10:20
    Reportáž: Národní parlament dětí a mládeže
     Demokracie očima mladých. Takové téma si letos zvolil Národní parlament dětí a mládeže. 80 zástupců školních parlamentů z celé republiky se v Praze setkalo už po patnácté. Zprávičky poskytly jednání mediální podporu, a tak se s námi můžete podívat, jak to probíhalo.
     12:45
     Koncert pro Ilju Hurníka
      Známý hudební skladatel a spisovatel Ilja Hurník oslaví 90. narozeniny. Je autorem celé řady skladeb pro dětské sbory, a ty mu na oplátku před týdnem uspořádaly koncert v pražském Rudolfinu. Zprávičky u toho nemohly chybět.
      14:09
      Soutěž
       Trička máme připraveny i pro další tři nejrychlejší z vás, kteří budou vědět, kde žili trilobiti?
       A) v moři
       B) v deštném pralese
       C) na poušti
       SMS ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C zašlete na číslo 906 06 09.
       Technicky zajišťuje Erika a.s., cena jedné SMS 9,- Kč včetně DPH.
       Přehrát celé video
       Stopáž15 minut
       Další díl
       30. listopad 2012

       Přehled dílů

        

       Zprávičky na sociálních sítích

       Napište nám