Nahrávám video
Zprávičky

28. duben 2012

Obsah dílu

Zpětné zrcátko — Vycházky s Václavem Chaloupkem: Duben — Nový film: Můj vysvlečenej deník — Miniparlament: Výuka znakové řeči — Zprávičky od vás: Handicap není překážkou

Části dílu

00:41
Zpětné zrcátko
  S Petrem Kopeckým se ohlédneme za událostmi uplynulého týdne, který byl ve znamení přijímacích zkoušek. Základní škola v Myslibořicích u Třebíče zahájila netradiční výuku pod širým nebem. 23. dubna jsme oslavili Světový den knihy a výročí měli William Shakespeare a Miguel de Cervantes. Před rokem byl vyhlášen charitativní projekt Čtení pomáhá. Největší oblibě se u vás těšil Harry Potter. Pokud máte rádi vesmír, můžete se přihlásit do Expedice Mars 2012.
  02:56
  Vycházky s Václavem Chaloupkem: Duben
   Na dubnovou vycházku do přírody nás Václav Chaloupek vezme opět na různá místa a nepůjde sám. Jeho průvodci budou kromě Kačenky, kterou už znáte, dvě roztomilá liščata. Uvidíte, jak si v rozkvetlém lese povedou.
   06:15
   Nový film: Můj vysvlečenej deník
    Na počátku byl knižní bestseller Johany Rubínové Můj vysvlečenej deník. Na prozatímním konci je stejnojmenný film České televize určený teenagerům od dvanácti let, který jde právě do kin. Uvidíte v něm třeba Veroniku Kubařovou, Bereniku Kohoutovou, Jaroslava Plesla nebo Petru Špalkovou. Následující reportáž Jakuba Čermáka přiblíží nejen to, co vlastně znamená název filmu.
    08:48
    Miniparlament: Výuka znakové řeči
     Nová čtveřice poslanců má v Miniparlamentu jako obvykle napilno. Probrat je postupně třeba čtyři návrhy, a kdo přesvědčí nejvíc kolegů a diváků ve studiu, natočí si o svém tématu reportáž do Zpráviček. Prvním návrhem je plán Anny Kateřiny z Plzně, aby se na základních školách učily základy znakové řeči a slepeckého písma.
     13:02
     Zprávičky od vás: Handicap není překážkou
      Stejně jako Miniparlament se i Zprávičky od vás tentokrát zaměří na lidi s handicapem. O tom, že jejich handicap není překážkou se je ve stejně pojmenovaném kurzu snaží přesvědčit na Střední podnikatelské škole v Kolíně, kde je učí pracovat s počítačem nebo fotit.
      14:06
      Soutěž
       Dárky dostanou tři z vás, kteří nám nejrychleji pošlou správnou odpověď na následující otázku:
       Kteří handicapovaní lidé nosí červenobílou hůlku?
       A) tělesně postižení
       B) mentálně postižení
       C) hluchoslepí lidé
       Odpovědi nám posílejte jako SMS ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C na číslo 906 06 09.
       Technicky zajišťuje Erika a. s., cena jedné SMS 9,- Kč včetně DPH.
       Přehrát celé video
       Stopáž16 minut
       Další díl
       5. květen 2012

       Zprávičky na sociálních sítích

       Napište nám